Hikmet Karaman

Teknik Direktör Hikmet Karaman Liglerin Devamına İlişkin Açıklama Yaptı

Süper Lig ekiplerinden olan Yeni Malatyaspor ekibinin Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ülkedeki liglere ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye’de liglerin oynatılıp oynatılmayacağına ilişkin konuşan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, kendi ifadelerini dile getirdi. Teknik adam, maçların oynatılması taraftarı olduğunu belirterek, bunun şu an ki şekille dile getirilmediğini söyledi. Şu anda seyahat kısıtlamasına ilişkin de bir durum olduğunu belirtti. Teknik adam, gereken tedbirler alındığında da en uygun tarihte liglerin başlayabileceğini söyledi.

Hoca dünyada futbolun yanı sıra, spor dünyasını da durma noktasına getiren koronavirüs salgınında bireysel çalışmalara da dikkat çekti. Evde yapılan çalışmaların bir futbolcu için de geçersiz olduğunu söyledi. Teknik adam, evdeki antrenmanların amacının futbolcunun kilosunu korumak olduğunu belirtti.

%100 Oranında Sağlıklı Ortam Şart

Öte yandan çalışmalara Beşiktaş ekibinin başladığına dair haberlerin yayınlandığını da ifade eden teknik hoca, söz konusu idmanların dört kişiyle yapıldığını ekledi. Bu idmanların Almanya’da da dörderli çalışmaların yapıldığını belirterek, orada da herkesin kendi arabası ile gidip geldiğini ve duşunu evlerinde aldıklarını söyledi.

Kulüplerin de iyi bir önlem neticesinde oynayabileceğinin altını çizerek, öte yandan maça gelenlere de değindi. Bu sebeple de hem seyirci, hem de antrenman dönemi ve sporcuların maç sırasındaki temasına değinerek %100 sağlıklı güvenli bir ortam olduğunda liglerin başlaması gerektiğini ifade etti.