Vodafone Sultanlar Ligi’nde Dördüncü Hafta Başlıyor

Vodafone Sultanlar Ligi’nde 2023 – 2024 sezonu zannedilenden daha büyük bir çekişmeye sahne olacak gibi duruyor. Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet; şampiyonluğun en büyük favorileri arasında yer alıyorlar. Ayrıca, Türk Hava Yolları da sezonun sürpriz yapabilecek takımlarından birisi! Gelin, Sultanlar Ligi’nde dördüncü haftanın programına bir göz atalım!

Hafta İçerisinde İki Maç Oynanacak

Sultanlar Ligi’nde dördüncü hafta öncesinde oynanacak olan iki maçtan bahsedelim! Bu maçlardan ilkinde Galatasaray Daikin ile Sarıyer Belediyesi karşı karşıya gelecek. 24 Ekim 2023 Salı gününün programında yer alan maç saat 17.00’de başlayacak. Aslında bu maç, ikinci haftanın programında yer alıyordu. Fakat, Türkiye Voleybol Federasyonu, Galatasaray’ın Avrupa macerasını dikkate alarak bu maçı erteledi. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak maç çekişmeli geçebilir.

Gelelim 25 Ekim 2023 gününe! Söz konusu günde Vakıfbank ile Eczacıbaşı Dynavit karşı karşıya gelecek. Bu maç, aslında 12’inci haftanın programında yer alıyordu. Ancak, Türkiye Voleybol Federasyonu, Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı dikkate alarak maçı Ekim ayında oynatmayı tercih etti. Vakıfbank Spor Sarayı’nın ev sahipliği yapacağı derbi saat 19.00’da başlayacak. Voleybol severler, harika bir maç izleyeceklerini düşünüyorlar.

Dördüncü Hafta 28 Ekim 2023 Günü Başlayacak

Vodafone Sultanlar Ligi’nde dördüncü hafta 28 Ekim 2023 Cumartesi günü oynanacak olan maçlar ile başlayacak. Tüm maçlar aynı gün oynanacak. Günün ilk maçında Galatasaray Daikin ile PTT karşı karşıya gelecek. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı maç saat 14.00’te başlayacak. Saat 15.00’te başlayacak olan maçta Nilüfer Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi karşı karşıya gelecek. Maça Cengiz Göllü Voleybol Salonu ev sahipliği yapacak. Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak olan Karayolları – Fenerbahçe Opet maçı saat 16.00’da başlayacak.

Dördüncü haftanın sonucu merakla beklenen maçında Beşiktaş Ayos ile Türk Hava Yolları karşılaşacak. Saat 17.00’de başlayacak olan maça Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ev sahipliği yapacak. Kuzeyboru – Aydın Büyükşehir Belediyesi maçı, saat 18.00’de başlayacak. Maç, Aksaray Spor Salonu’nda oynanacak. Aynı saatte başlayacak olan bir diğer maçta Muratpaşa Belediyesi ile Vakıfbank karşı karşıya gelecek. Maça Süleyman Evcilmen Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Gelelim günün son maçına! Saat 19.00’da başlayacak olan maçta Eczacıbaşı Dynavit ile Çukurova Belediyesi karşı karşıya gelecek. Eczacıbaşı, ev sahibi olma avantajını da kullanarak bu maçı kazanmayı hedefliyor.

Vakıfbank Liderliğini Sürdürüyor

Vakıfbank, üç maçta üç galibiyet aldı. Elde ettiği sekiz puanla ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada yedi puanlı Eczacıbaşı Dynavit bulunuyor. Aynı puandaki Fenerbahçe Opet de üçüncü sırada yer alıyor.

Voleybol severler, bu sezon Sultanlar Ligi’nde kim şampiyon olur diye düşünüyorlar. Bu soruya net bir cevap vermek güç! Ancak, Fenerbahçe Opet, devre arasında Melissa Vargas’ı transfer ettiği takdirde şampiyonluk yolunda bir adım öne geçebilir.