Samsunspor Yeni Hocası İle Nasıl Bir Başlangıç Yaptı?

Karadeniz ekibi Samsunspor’ un yeni teknik patronu 54 yasındaki tecrübeli çalıştırıcı Markus Gisdol ilk maçına çıktı.

Süper Lig’in 9. haftasında Karadeniz ekibi Samsunspor, sahasında Başakşehir’i ağırladı. Yeni teknik direktörü Markus Gisdol yönetiminde ilk maçına çıkan ev sahibi ekip, sahadan golsüz beraberlik ile 0 – 0 ayrıldılar.

Süper Lig’deki 6 maçlık mağlubiyet serisini sonlandıran Samsunspor, evinde de ilk puanını almış oldu. Fakat Karadeniz ekibi, son 2 maçı gol atamadan geçti. Samsunspor, 8 maç sonunda 2 puana ulaşırken Başakşehir ise 9 maç sonunda puanını 8 yaptı. Son 2 deplasman maçından 0 – 0’lık beraberlikle ayrılan Başakşehir, toplamda son 3 dış saha maçında gol atamadı.

İlk maçında takımı ile sahadan gol bulamadan beraberlik ile ayrılan Karadeniz ekibi Samsunspor un lig de kalması için yapması gereken çok fazla işi var.

TATİK VE OYUN OLARAK GELİŞİM GÖSTERECEKLER

Samsunspor, Süper Lig’in 9. haftasında konuk ettiği Başakşehir ile 0 – 0 berabere kaldı. Karşılaşma da Karadeniz ekibi yeni teknik patronları ile oyun olarak ilk mücadelesinde değişiklikler göze çarptı.

Karadeniz ekibinde bu mücadelesinde tek eksik olan goldü. Başakşehir gibi bir ekibe karşı ön alan presi ile başladıkları mücadelede iyi baskı kurduk, baskıdan sonra kazandığımız toplar vardı. Buraya kadar kazanıla toplar ikili mücadeleler oyuncuların bireysel anlamdaki performansı iyiydi diye biliriz. Ancak kazanılan toplar yakalanan gol pozisyonlarında son karar ve vuruş tercihlerinde sezon başından beri yaşanan sıkıntılar Başakşehir mücadelesinde de devam etti.

Son vuruşlarda kötü olan ve iyi bir süper lig kalitesinde bitiriciye sahip olmayan Karadeniz ekibi bunun sıkıntısını daha devre arasına kadar yaşayacak gibiler.

TAKIMIN KENDİSİNE GÜVENMESİ GEREKİYOR

Lig de geride kalan 9 hafta sonun da galibiyetten uzak kalan Karadeniz ekibinde oyuncuların kendilerine ve en önemlisi takım arkadaşlarına olan güveni de kaybolmuş gibi. Ligin son sırasına çakılı kalan Karadeniz ekibi lige taraftarı ile beraber iyi bir rüzgar yakalayarak başlasalar da kalite bir alt ligden gelen takım için bu kadar fark etmesi teknik ve taktik yanı sıra kadrodaki oyuncuların bu seviyede oynamalarına yeterli olmadığını gösterdi.

Karadeniz ekibi Samsunspor’ un yeni teknik patronu 54 yasındaki tecrübeli çalıştırıcı Markus Gisdol bunun da farkında olan tecrübeli isim oyuncularının henüz ligin basında olmasına rağmen bu kötü formlarını değiştirmelerinin zor olduğunu düşünmeleri takımı daha çok geriye atacaktır.

Teknik adam kenarda taktiksel ve oyun anlamında elinden gelenin fazlasını yapa bilecek birisi olsa da sahadaki 11 kişinin birbirlerine inanmaları daha önemli. Sahadaki oyuncuların performansları ile mücadele kazanılıp kaybediliyor ki bundan sonraki süreçte işleri hiç de kolay olmayacak gibi.

Lig de önlerinde zorlu bir başkent deplasmanı olan Samsunspor bu mücadeleyi çıkış maçı olarak görmesi gerekiyor.