Fenerbahçe Opet Kuzeyboru Karşısında Zorlanmadı

Vodafone Sultanlar Ligi’nde üçüncü haftanın son maçı Fenerbahçe Opet ile Kuzeyboru arasında oynandı. Saat 18.00’de başlayan maça Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ev sahipliği yaptı. Gelin, bu maçın öne çıkan detaylarına bir göz atalım!

Stefano Lavarini Sahaya Beklenen Bir İlk Altı ile Çıktı

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe Opet geçtiğimiz sezon Sultanlar Ligi’nde şampiyon oldu. Söz konusu şampiyonluğun ardından beş sezondan bu yana takımı çalıştıran Zoran Terzic ile yollar ayrıldı. Fenerbahçe yönetimi, antrenör tercihini Stefano Lavarini’den yana yaptı. İtalyan antrenör, takımdan ayrılan Melissa Vargas’ın yerinin Magdalena Stysiak ile doldurulmasını istedi.

Fenerbahçe Opet, yeni sezonun ilk maçında Vakıfbank ile AXA Sigorta Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nda karşı karşıya geldi. Bu maçı 3-2 kaybetti. Sezonun ilk kupasını kazanamamış oldu. Sarı lacivertli takım, yeni sezonun ilk maçında Aydın Büyükşehir Belediyesi ile karşılaştı. Kendisine kıyasla daha zayıf bir kadrosu olan rakibi karşısında zorlanmadı. Maçtan 3-0’lık galibiyet ile ayrıldı. Fenerbahçe Opet’in ikinci haftadaki rakibi Eczacıbaşı Dynavit oldu. Derbinin çekişmeli geçmesi bekleniyordu. Öyle de oldu. Beş set süren maçı Eczacıbaşı Dynavit kazandı. Rakibi karşısında 3-2’lik mağlubiyet alan Fenerbahçe Opet, gözünü Kuzeyboru maçına çevirdi.

Stefano Lavarini, oyuncularına alışmaya çalışıyor. Ayrıca, oyuncularının da birlikte oynama becerisi kazanmalarını istiyor. Bu yüzden, Kuzeyboru karşısında takımını sahaya ideal ilk altısı ile çıkardı. Bojana Drca, Magdalena Stysiak, Arina Fedorovtseva, Meliha Diken, Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç, maça ilk altıda başlayan isimlerdi. Gizem Örge, her zaman olduğu gibi bu maçta da takımın liberosu olarak sahaya çıktı.

Kuzeyboru Güçlü Rakibini Devirmek İstiyordu

Bu sezon Vodafone Sultanlar Ligi’nde fark yaratması beklenen takımlardan birisi de Kuzeyboru! Güncel tarih itibariyle, takımı, Mehmet Bedestenlioğlu çalıştırıyor. Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe Opet, şampiyonluğun en büyük favorilerinden birisi! Mehmet Bedestenlioğlu, takımının böylesine güçlü bir takım karşısında şansının az olduğunun farkındaydı. Yine de oyuncularının çekişmeli bir maç izlettireceklerine inanıyordu. Kuzeyboru, Fenerbahçe Opet karşısında sahaya Gamze Kılıç, Sarah Wilhite, Tuğba Şenoğlu, Edina Begic, Büşra Kılıçlı ve Merve Atlıer ilk altısı ile çıktı. Takımın liberosu Dilek Kınık idi.

Ev Sahibi Ekip Galibiyete Ulaşırken Zorlanmadı

Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Fenerbahçe Opet idi. Sarı lacivertli takımın net bir galibiyet alacağı düşünülüyordu. Öyle de oldu. Fenerbahçe, maçı 3-0 kazandı. Setler; 25-23, 25-9 ve 25-22 bitti.

Maçın en skorer ismi Magdalena Stysiak oldu. 23 yaşındaki oyuncu, maçı 16 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 34 pasın 14’ünü sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına bir blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. Son haftalardaki performansı ile eleştirilen Arina Fedorovtseva 14 sayı aldı. Kuzeyboru’nun en skorer ismi ise Tuğba Şenoğlu oldu.