Ballon D’Or’u Lionel Messi’nin Kazandığı İddia Edildi

Takdir edersiniz ki, futbolun en prestijli ödüllerinden birisi de Ballon D’Or! France Football tarafından verilen bu ödülü kazanan son isim Karim Benzema oldu. 1987 doğumlu oyuncu, 2021 – 2022 sezonunda Real Madrid ile hem La Liga’da hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon oldu. Atmış olduğu gollerle her iki şampiyonluğa da büyük katkıda bulundu. Ballon D’Or ödülünü en çok kazanan isim ise tahmin edebileceğiniz üzere Lionel Messi! Arjantinli oyuncu, daha önce 2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 ve 2021 yıllarında bu ödülü kazanmayı başardı.

Ödül Töreninin Tarihi 30 Ekim 2023 Olarak Belirlendi

Futbolseverler, Ballon D’Or ödülünün ne zaman verileceğini merak ediyorlar. France Football, geçtiğimiz aylarda bu ödülün 30 Ekim 2023 Pazartesi günü Paris’te düzenlenecek olan bir organizasyon ile sahibini bulacağını dile getirdi. Ballon D’Or, her birisi farklı bir ülkeyi temsil eden yüz gazetecinin vermiş olduğu oylarla sahibini buluyor. Bu ödül, bu sezon 1 Ağustos 2022 ila 31 Temmuz 2023 tarihleri arasındaki dönemi kapsayacak. Bir başka deyişle, söz konusu dönemde en başarılı olduğuna kanaat getirilen oyuncuya bu ödül verilecek.

Sosyal Medyadaki İddialara Göre Ödülü Lionel Messi Kazandı

Ballon D’Or ödülünü kimin kazandığını öğrenmemize iki haftadan kısa bir süre kaldı. Ödülü kazanmaya en yakın olan isimler Lionel Messi ve Erling Haaland! 17 Ekim 2023 günü sosyal medyaya düşen haber herkesin dikkatini çekti. Sport’un haberine Lionel Messi, 2023 yılının Ballon D’Or ödülünü kazanan futbolcu oldu. Bu iddianın ne kadar doğru olduğu tartışılır. Ancak, bahis şirketlerinin tamamı da ödülün favorisi olarak Lionel Messi’yi gösteriyor. Arjantinli yıldız, 30 Ekim 2023 günü gerçekleştirilen törende de bu ödülü kazandığı takdirde sekizinci Ballon D’Or’una kavuşacak. En yakın rakibi Cristiano Ronaldo’nun beş Ballon D’Or’u bulunuyor.

Lionel Messi Ülkesinin Dünya Kupası’nı Kazanmasına Büyük Katkıda Bulundu

2022 – 2023 sezonunun en önemli spor olayı tahmin edebileceğiniz üzere Dünya Kupası idi. 2022 yılının Kasım ila Aralık ayları arasında Katar’da düzenlenen bu organizasyonun finalinde Arjantin ile Fransa karşı karşıya geldi. Rakibini penaltı vuruşları sonucunda yenerek kupayı müzesine götüren Arjantin, 36 yıllık özleme son vermiş oldu. Lionel Messi, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Söz konusu performansı, kendisine herhangi bir aksilik olmadığı takdirde Ballon D’Or’u getirecek.

Lionel Messi, Dünya Kupası’nın ardından geri döndüğü Paris Saint Germain’de kötü bir performans ortaya koydu. Takımı, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda Bayern Münih’e elendi. Lionel Messi, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında kulüpten izinsiz bir şekilde Suudi Arabistan’a gittiği için kadro dışı bırakıldı. Son derece olaylı ve mutsuz geçen günlerin ardından Paris Saint Germain’den ayrılarak Inter Miami’nin yolunu tuttu.