Süper Lig

Süper Lig Ekiplerinden Sivasspor’a İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi

Süper Lig ekibi Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç ile ilgili açıklamalarda bulundu. Adı Galatasaray anılan isimlere yönelik konuşan Otyakmaz, oyuncular eğer isterlerse sözleşmelerinin de hazır olduğunu ifade etti.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkiledi. Bu süreçte ise tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Antrenmanlarını takım halinde yapamayan sporcular ise, evlerinde çalışmaya devam ediyorlar.

Formlarını evde koruyan sporcuların yanı sıra, spor kulüpleri de bir yandan yeni sezon için transfer hazırlıklarına başladılar. Bir yandan yeni sezona hazırlanan kulüpler, bir yandan da sözleşmesi sezon sonunda sona erecek oyunculara ilişkin çalışmalarına devam ediyorlar.

Fernando’nun Kararını Hoca Verecek

Süper Lig ekiplerinden olan Sivasspor ekibinde iki isme ilişkin önemli iddialar gündem oldu. Sivas ekibinde forma giyen Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş ile ilgili Galatasaray transferi iddiası ortaya atılmıştı. Konuya ilişkin açıklama ise kulübün Başkanı Mecnun Otyakmaz’dan geldi.

Rıza Çalımbay, Erdoğan Yeşilyurt ve Fernando ile ilgili de konuşan kulüp başkanı, Rıza hocanın olağanüstü bir gelişme olmaz ise gelecek sezonda da yer alacağını ifade etti.

Erdoğan Yeşilyurt ile de devam etmek istediklerini söyleyen başkan, Fernando’ya ilişkin kararı da hocanın vereceğini ekledi.