Devrim Akarsu

Devrim Akarsu’dan Duruma İlişkin Değerlendirme Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyadaki etkisini sürdürmeye devam ediyor. Spor dünyasını da son derece olumsuz etkileyen salgın hastalık, liglerin de süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu.

Salgın sebebiyle spor kulüpleri ise antrenmanlarını toplu takım halinde gerçekleştiremiyorlar. Bireysel antrenmanların yapıldığı ve ciddi bir belirsizliğin yaşandığı dönemde, liglerin tekrar başlayacağı süreç ise büyük bir merak konusuna sebep oldu. Beraberinde endişeyi de getiren dönemde, sporcu sağlığı da ciddi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalabilir.

Pek çok ünlü futbolcunun bireysel antrenörlüğünü yapmakta olan Devrim Akarsu da, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sezon açılsa dahi, çoğu sporcunun sakatlanma riskinin çok yüksek olduğunu da yapmış olduğu açıklamada belirtti.

Geçmişteki maç formunun yakalanması adına oyuncuların da bir süreliğine tekrar takım şeklinde antrenman yapmaları gerektiğini söyledi. Liglerin başlangıcının planının da öncesinden takımlara verilmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

Oyuncularda Sakatlanma Riski %60 Oranlarında Olabilir

Sezon açılmış olsa dahi, pek çok futbolcunun sakatlanma riskinin de %60 olduğunu belirten Devrim Akarsu, adalelerin verimli antrenman olmadığı için kopabileceğini veya yırtılabileceğini ekledi.

Oyuncuların bacaklarındaki kaslara da gereken verimi vermemesinin, kaslarda sakatlanmaya çok meyilli olacağını da ifade etti.