Aytemiz Alanyaspor

Aytemiz Alanyaspor Kalan 8 Maçında Galip Gelmek İstiyor

Süper Lig ekiplerinden olan Aytemiz Alanyaspor takımının müsabakaların başlamasının ardında hedefi UEFA olacak.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde ligler süresiz olarak askıya alınmış olsa da, sporcular bireysel olarak antrenmanlarını yapıyorlar. Maçların tekrar başlamasının ardından ise Süper Lig ekibi Aytemiz Alanyaspor kendisine UEFA Avrupa Ligi’ni hedef edindi.

Maçların tekrar başlamasının ardından her takımda olduğu gibi Alanya ekibinde de 8 haftalık zorlu bir süreç başlamış olacak. Ligin ilk devresinde toplam 11 puanı hanesine yazdıran Akdeniz ekibi, puan aldığı 8 rakibi ile kozlarını paylaşmış olacak.

Salgın sebebiyle liglere ara verilişinin ardından Alanyaspor yönetimi ise oyuncularına bireysel çalışmalara yönelmesini söyledi. Ayrıca isteyenler için de kulüp tesislerinde bireysel çalışmalar yapılabildi.

43 Puanla 6’ıncı Sırada

Kendisine UEFA Avrupa Ligi’ni hedef edinen turuncu yeşilli ekip, ligde ise toplamda 43 puanla 6’ıncı basamakta yer alıyor.

Başakşehir, Trabzonspor, MKE Ankaragücü, Galatasaray, Anyalyaspor, Denizlispor ve Konyaspor ile kozlarını paylaşacak.

Mücadele edeceği 8 rakibinden ilk yarıda toplamda 11 puan toplamayı başaran turuncu yeşilliler, Trabzonspor, Göztepe ve Galatasaray ekiplerine karşı yenilgi yaşamıştı.

Ayrıca sıradaki rakipleri Başakşehir, Anyalyaspor ekipleri ile de berabere kalmış ve Ankaragücü, Denizlispor ve Konyaspor’u mağlup etmeyi başarmıştır.