Luiz Gustavo

Fenerbahçe’nin Luiz Gustavo’su Olimpik Lyon Ekibine Yolcu Olabilir

Fransa’nın 1. Lig ekiplerinden biri olan Olimpik Lyon, yaz aylarının transferi için listesini belirledi. İlk hedefte Süper Lig ekibi olan Fenerbahçe takımında forma giyen Luiz Gustavo isminin olduğu öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada spor müsabakalarının durmasına neden oldu. Liglerin süresiz bir şekilde askıya alındığı dönemde, spor kulüpleri ise yeni sezon için hazırlık yapmaya başladı.

Bu dönemde yeni sezona tüm hızıyla hazırlık yapan takımlardan biri de Fransa 1. Lig ekibi Olimpik Lyon oldu. Takım belirlemiş olduğu yaz transfer listesinde ilk sırada ise Süper Lig ekibi Fenerbahçe Spor Kulübü’nde forma giyen Luiz Gustavo isminin olacağı ifade edildi.

Sezon başında Marsilya 1. Lig ekibinden transfer edilen Luiz Gustavo’nun bu kez Lyon formasıyla Fransa’ya dönebileceği de konuşulanlar arasında yer aldı.

Fransız Basını Doğruladı

Söz konusu iddialar ise uzun süredir konuşulmaktaydı. Ve Olimpik Lyon’un transfer listesinde Gustavo’nun olduğuna ilişkin iddiaları ise Fransız basını bu kez doğruladı.

Sarı lacivertli formayı giyen oyuncunun ise, sezon sonu anlaşması bitecek Toussart’ın yerini doldurması için geleceği tahmin ediliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Tarrago da, oyuncunun Lyon için faydalı olacağının tartışılmaz olduğunu belirtti. Ayrıca Toussart ile bu kadar benzer olan tek oyuncunun da o olduğunu ifade etti.