Kasımpaşa, Alanyaspor Maçından Alınacak 3 Puan İle Çıkışa Geçmeyi Hedefliyor

Her ne kadar lige oldukça iyi bir başlangıç yapmış olsa da son 8 haftada yalnızca tek 1 galibiyet alabilmiş olan Kasımpaşa’da hedef, Alanya maçından alınacak olan oldukça kritik bir 3 puan.

Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 19. Haftası sebebiyle oynanacak olan Alanyaspor karşılaşmasında kendi evinde rakibini misafir edecek olan Kasımpaşa’da tek hedef tartışmaya kapalı bir biçimde galibiyet. Son 8 maçta alınmış olan 7 mağlubiyet ile düşme potasına oldukça yaklaşmış olan Kasımpaşa, Alanyaspor ile oynanacak olan karşılaşmadan alınacak bir 3 puan ile yükselişe geçeceklerini düşünüyor.

Alanyaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda Da Kasımpaşa’ya Misafir Olmuştu

Cumartesi oynacak Süper Lig karşılaşmasının hemen arefesinde, Çarşamba günü de Ziraat Türkiye Kupası münasebeti ile İstanbul’da Kasımpaşa Spor Kulubü’ne misafir olmuş olan Alanyaspor, bu karşılaşmadan 3-2’lik skor ile mağlup ayrılmıştı. Ligde oynanacak olan ve iki taraf için de oldukça kritik bir öneme sahip olan karşılaşma öncesinde adeta bir prova mahiyetinde olan bu karşılaşmanın bir tekrarını da yaşamak isteyen Kasımpaşa, oyun stilini öğrenmiş olan Alanyaspor’a karşı sürpriz yapmanın peşinde.

Kasımpaşa’da Ciddi Sakatlıklar Devam Ediyor

Oldukça uzun bir süredir, neredeyse iki ayı aşkın bir zamandır mağlubiyetler ile boğuşan Kasımpaşa’da hiç şüphe yok ki bu kötü durumun en ciddi sebeplerinden biri olarak yaşanan sakatlıklar göze çarpıyor. Geçtiğimiz sezon Bursaspor’dan transfer edilmiş olan Yusuf Erdoğan’ın yanı sıra David Pavelka, Mame Thiam ve Loret Sadiku gibi oldukça tecrübeli golcü oyuncularından mahrum olarak sahaya çıkacak olan Kasımpaşa, gol yollarında ciddi sorunlar yaşayacak gibi gözükse de kadro derinliği sayesinde bu problemi de ortada kaldıracakmış gibi gözüküyor.

Maç Cumartesi Günü Saat 17:00’da

İstanbul’da rakibi Alanyaspor’u misafir edecek olan Kasımpaşa, maçı Recep Tayyip Erdoğan stadında oynayacak. Saat 17:00’da başlayacak olan maçta bilet satışlar geçtiğimiz gün itibari ile başlamış durumda. Maç günü kapılar saat 15:00’da açılacak.

İki taraf için de oldukça kritik olan bu maçın hakemliğini ise Özgür Yankaya üstlenecek.