İrfan Buz Kasımpaşa’ya Doğru

Oldukça sıkıntılı zamanlar geçiren Kasımpaşa, takımı İrfan Buz’a emanet edecek.

Süper Lig’in en köklü takımlarından biri olan ve yaklaşık 2 aylık periyotta Tayfur Havutçu yönetiminde oynadıkları 8 maçtan 7 mağlubiyet alarak oldukça kötü bir noktaya gelmiş olan Kasımpaşa’da geçtiğimiz haftalarda istifa eden Tayfur Havutçu yerine geçici süreliğine göreve getirilen Erkan Çoker’in ardından takımın başına getirilecek isim belli oldu: İrfan Buz

Tecrübeli Teknik Adam İle Görüşmeler Başladı

En son olarak çalıştırdığı Karadeniz ekibi Samsunspor’un ardından Süper Lig’e dönmek istediğine dair iddialar olan İrfan Buz ile görüşmelere başlamış olan Kasımpaşa Başkanı Turgay Ciner’in görüşmelerin ardından İrfan Buz’a profesyonel imzayı attıracağı konuşuluyor.

İrfan Buz Kimdir?

Teknik direktörlük kariyerinden başarılı bir futbolcu olarak Türkiye ve Almanya’da birçok futbol kulübünde top koşturmuş olan İrfan Buz, teknik direktörlüğe ilk adımını ise tecrübeli teknik adam Christoph Daum’un yanında Spvg Olpe’de adım attı. Almanya’daki kısa macerasının ardından Bursaspor’a dönen ve burada uzun yıllarca görev alan İrfan Buz, takımın başında 9 maçlık bir periyotta teknik direktör olarak yer aldı ve bu maçlarda 1,33 puanlık ortalama yakalamayı başardı.

Daha sonralarda Gençlerbirliği’nde 25 maçta teknik direktör olarak görev alan Buz, burada 1,44 puan gibi oldukça istikrarlı bir ortalama yakaladı. Ardından Yeni Malatyaspor’un başına getirilen tecrübeli teknik direktör asıl başarısını burada yakaladı. Yeni Malatyaspor’u Süper Lig’e taşımayı başaran Buz, daha sonra karşılıklı anlaşarak kulüp ile yollarını ayırdı.

Son olarak Samsunspor’da görev alan Buz, burada yakaladığı 2,27 puanlık maç ortalaması ile kariyerinin zirvesinde bulunmakta.

“Layık Olduğumuz Yere Geleceğiz”

Takım başına İrfan Buz getirilecek gibi dursa da şu an için takımın başında olan Erkan Çoker, Süper Lig’de karşılaştıkları Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Alanyaspor karşısında 1-2’lik mağlubiyet alan Kasımpaşa’da işler şu aşamada pek iyi gitmiyor gibi gözüküyor ancak teknik direktör Erkan Çoker, Kasımpaşa’nın en yakın zamanda layık olduğu noktaya geleceğini söylüyor.

Kasımpaşa’da Havutçu’nun istifasının ardından göreve getirilen Erkan Çoker, kupada karşılaştıkları Alanyaspor’u ilk maçta yenmeyi başarmıştı.