Kasımpaşa, Kış Transfer Döneminde Takım Her Noktasına Takviye Yaptı

Lige iyi bir başlangıç yapan ancak son haftalarda aldığı seri mağlubiyetler ile ligin en alt sıralarına kadar gerileyen Kasımpaşa, yaptığı transferler ile içinde bulunulan bu durumdan kurtulmak istiyor.

Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu’na inanılmaz bir başlangıç yaparak üst sıraları zorlayan Kasımpaşa, 20. Haftaya gelindiğinde arka arkaya aldığı mağlubiyetlerin üzüntüsünü yaşamakta. Ligde ancak alt sıralarda kendine yer bulabilen Kasımpaşa, üst sıralar ile arasında bulunan düşük puan farkını kullanarak birkaç maç içinde küme düşme potasından uzaklaşmak istiyor. Bunun için de Kasımpaşa, yeni transferlerine güveniyor.

En Kritik Takviye Gerard Dohou

Özellikle gol yollarında yaşadığı sıkıntıların net bir biçimde gözlenebildiği Kasımpaşa’da transfer döneminin ilk imzalarından biri Gerard Dohou’ya attırılmıştı. 31 yaşındaki tecrübeli golcü, Çin Birinci Ligi’nde attığı onlarca gol ile kendine iyi bir referans gösterebiliyor.

Ayrıca Gerard Dohou ismine katkı sağlaması için Dieumerci Ndongala transferi de yapıldı.

Arka Dörtlünün Tamamına Takviye Yapıldı

Defansta ciddi sıkıntılar yaşayan ve çok basit goller yiyen Kasımpaşa, arka dörtlünün tamamına takviye yaptı. Sol bekte tecrübeli isim Oussama Haddadi ile anlaşan Kasımpaşa, sağ beke ise KSC Lokeren’den Mickael Tirpan’i aldı. Defansın göbeğine ise Balkan ekiplerinden takviye yapmak isteyen Kasımpaşa, Tomas Brecka ve Zvonimir Sarlija’ya imzalar attırarak defansın merkezini oldukça sert özellikli stoperler ile takviyelemiş oldu.

Çok Düşük Bonservis Bedeli Ödendi

Süper Lig takımlarının içinde bulundukları maddi çıkmazlar ortada iken Kasımpaşa yönetimi çok başarılı bir transfer süreci ile yaptıkları 11 transfere yalnızca 650 bin euro bonservis bedeli ödedi. Takıma katılan oyuncuların piyasa değeri 9 milyon euroyu aşarken yaş ortalaması ise yalnızca 24,4.

Tayfur Havutçu İle Yollar Ayrılmıştı

Transfer döneminin ilk takviyesi olarak aslında teknik direktör Serkan Reçber göze çarpıyor zira Reçber, takımın başında çıktığı 8 maçtan 7’sini kaybeden tecrübeli teknik direktör Tayfur Havutçu’nun yerine getirilmişti. Özünde, takıma altyapı ve A takım arasındaki bağlantıyı sağlamak için getirilen Reçber, takımın başında çıktığı maçlarda aldığı galibiyetler ile görevine devam etmekte.