Kasımpaşa’da Fuat Çapa Heyecanı

Süper Lig takımlarından Kasımpaşa’nın teknik direktörü Tayfur Havutçu Trabzonspor maçında aldığı 6-0 yenilgi sonrasında takım ile yollarını ayırdı. Yeni teknik direktörün kim olacağı merak edilirken Kasımpaşa’nın teknik direktörlük için konuştuğu Fuat Çapa takımın idmanlarına katıldı.

Süper Lig’de 16 puan ile 16. sırada yer alan Kasımpaşa, Fuat Çapa ile antrenmana çıktı. Ligde düşen performans ile son 11 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 8 mağlubiyet alan Kasımpaşa Trabzonspor maçında aldığı 6-0’lık yenilginin ardından Tayfur Havutçu ile yollarını ayırdı. Süper Lig’in ilk yarının son iki haftasında teknik sorumlu olarak takımın başına Erkan Çoker geçmişti. Beyaz lacivertli takımın teknik direktörünün kim olacağı merak ediliyordu. Başarılı teknik adam Fuat Çapa, Kasımpaşa ile görüşmeleri devam ettirirken antrenmanları takip etti.

Kasımpaşa’nın Teknik Direktörü Yarın Kesinliğe Kavuşacak

Fuat Çapa’nın Kasımpaşa antrenmanlarını izlemesi soru işaretlerine sebep oldu. Çapa’nın beyaz lacivertli teknik adamı olup olmayacağı hala net değil. Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz teknik direktörlük için Fuat Çapa ile görüştüklerini doğruladı. Soru işaretlerini gidermek için Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz yaptığı açıklamada “İnşallah yarın teknik direktörlük konusunu kesinliğe kavuşturacağız” sözlerini sarf etti..

Kasımpaşa’nın Son Teknik Direktörü Havutçu

Kasımpaşa’nın son teknik adamı Tayfur Havutçu idi. Havutçu, Kasımpaşa’dan ayrılmak için yaptığı açıklamada “Görev aldığım süre içerisinde mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Kasımpaşa Spor Kulübü’ndeki görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Çalışma sürecim boyunca desteklerini esirgemeyen başta Kasımpaşa taraftarı olmak üzere spor kamuoyuna ve Kasımpaşa yönetimine teşekkür eder, Kasımpaşa’ya gelecek maçlarında başarılar dilerim.” ifadelerine yer vermişti.

Fuat Çapa İle Yeniden

2010 – 2011 sezonunda Kasımpaşa’yı çalıştıran deneyimli teknik adam Fuat Çapa, en son Eskişehirspor’u çalıştırdı. Yılın başında takımı çalıştırmaya başlayan Kasımpaşa Fuat Çapa ile 21 maça çıktı. Maçlardaki galibiyet oranı ise 1.1 olmuştu. Spor camiası, Çapa’nın Kasımpaşa’ya geri dönüp dönmemesi konusunda yarın yapılacak açıklamaları bekliyor.