Kasımpaşaspor’da Büyük Değişiklikler

Süper Lig takımlarından Kasımpaşaspor, Galatasaray maçı öncesi takımında büyük değişikliklere gitti. Yeni teknik direktör Fuat Çapa ile anlaşan Kasımpaşa takımdaki oyuncuları da değiştirdi. Takım, 7 yeni transferine ilk 11’inde yer verdi. Böylelikle Kasımpaşa’da 30 yaş üzerinde devam ettiği tek oyuncu Quaresma oldu.

Süper Lig’de 16 puan ile 16. sırada yer alan Kasımpaşaspor, yeni teknik direktörünün yanı sıra takımda büyük oyuncu değişiklikleri yaptı. 7 yeni oyuncunun ilk 11’de yer aldığı Ankaragücü sonrası Kasımpaşa’da 30 yaş üzeri tek oyuncu Quaresma. Kasımpaşaspor, Tayfut Havutçu’nun ayrılmasından sonra boşalan teknik direktörlüğe Fuat Çapa geldi. Çapa, Kasımpaşa ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladığını duyurdu.

Kasımpaşaspor Klübü’nden Fuat Çapa Açıklaması

Beyaz lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yeni teknik direktör Fuat Çapa ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Kasımpaşamızın Teknik Direktörlüğü konusunda Sayın Fuat Çapa ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalanmıştır. Kasımpaşamıza önemli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Teknik Direktörümüz Fuat Çapa’ya çalışmalarında başarılar dileriz.” sözlerine yer verildi.

Fuat Çapa daha önce 2010 – 2011 sezonunda da Kasımpaşa’nın teknik adamlığını yapmıştı. 51 yaşındaki teknik direktör en son Eskişehirspor’da görev aldı.

Kasımpaşaspor’da Oyuncu Değişiklikleri

Kasımpaşaspor’da son Ankaragücü maçında 7 tane yeni transferine ilk 11’de yer verdi. Kasımpaşa’nın ilk 11’ini değiştiren yedi oyuncunun arasında Yassine Meriah, Florent Hadergjonaj, Tarkan Serbest, Mickael Tirpan, Tomas Brecka, Dieumerci Ndongala ve Oussama Haddadi yer aldı.

Kasımpaşa’da Quaresma Sevgisi

Kasımpaşa’da yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra takımdaki tek 30 yaş üzeri oyuncu Quaresma oldu. Beyaz lacivert takım 2000 doğumlu Hakan Demir ve 2002 doğumlu Çağtay Kurukalıp’ın transferlerini gerçekleştirdi. Kasımpaşa taze kanlar ile takımın performansını arttırmayı planlıyor. Takımda kaleci kadrosunda görev yapan 28 yaşındaki Fatih Öztürk dışında 30 yaş üzeri oyuncular arasında yalnızca Quaresma yer alıyor. Kasımpaşa’da orta saha oyuncuları Aytaç Kara ve Hajradinovic aldıkları ceza sebebi ile sahada yer alamıyor. Bununla birlikte Koita, Sadiku, Pavelka ve Yusuf Erdoğan da sakatlıkları nedeniyle maça çıkamıyorlar. Kasımpaşa bu sezon 16 farklı yabancı oyuncuya şans verdi.