Kasımpaşa Quaresma İçin Teklifleri Bekliyor

Süper Lig’de ilk yarı itibariyle sadece 15 puan toplayan ve tehlike hattına yaklaşan Kasımpaşa’da transfer için düğmeye basıldı. Öncelikle 11 oyuncuyla yollarını ayırmayı planlayan ekipte Ricardo Quaresma’ya gelecek tekliflerin değerlendirileceği öğrenildi.

Ligin ilk 17 haftasında sadece 15 puan toplayarak düşme hattına yaklaşan ve iyi bir futbol ortaya koyamayan Kasımpaşa’da değişiklik sinyalleri verildi. Turgay Ciner’in başkan olduğu kulüpte kaptan Veysel Sarı ve Khalili olmak üzere 11 oyuncuyla yolların ayrılacağı öğrenilirken, sezon başında Beşiktaş’tan transfer edilen Ricardo Quaresma için de gelen tekliflerin değerlendirileceği bilgisi gündeme bomba gibi düştü.

2 Milyon Euro Gelir Bekliyor

Sezon başında uzun yıllar forma giydiği kulübü Beşiktaş’tan olaylı bir şekilde ayrılan Ricardo Quaresma büyük umutlarla Kasımpaşa’ya imza atmış, ancak istenilen futbolu bir türlü ortaya koyamamıştı. Bunun üzerine harekete geçen Kasımpaşa yönetiminin Portekizli oyuncu için gelecek telifleri değerlendireceği öğrenildi.

Hem transferde bütçe yaratmak hem de dinamik bir takım oluşturmak isteyen Kasımpaşa’da Quaresma’ya gelecek ciddi tekliflerin değerlendirmeye alınacağı ve en az 2 milyon Euro gelir hedeflendiği ifade ediliyor.

Süper Lig’de de talipleri olan deneyimli oyuncu için Kasımpaşa’nın kapıyı 2 milyon Euro’dan açacağı öğrenilirken, kulübün Portekizli yıldızın maaş yükünden kurtulmak istediği de gelen haberler arasında.

Çin, Brezilya ve Portekiz Kulüpleri Sırada

Porto, Barcelona gibi dünyaca ünlü kulüplerde forma giyen ve uzun bir süre Beşiktaş formasını terlettikten sonra Kasımpaşa’da kadroya katılan Ricardo Quaresma için ciddi tekliflerin olduğu öğrenildi. Kulübün deneyimli kanat oyuncusu için 2 milyon Euro bonservis geliri hedeflediği bilinirken bazı Çin, Brezilya ve Portekiz kulüplerinin Kasımpaşa’yla temasa geçtiği aktarıldı.

Oyuncunun menajerine yetki veren yönetimin kısa bir süre içerisinde bu konuda sonuca ulaşması ve ardından elde ettiği bütçe ile dinamik bir kanat oyuncusu alacağı ifade ediliyor.

Bilindiği üzere Ricardo Quaresma Kasımpaşa formasıyla ligde 13 karşılaşmaya çıkmış ve 3 gol kaydetmeyi başarmıştı. İlerleyen süreçte transfer için hareketli dakikaların yaşanması bekleniyor.