Kasımpaşalı Yusuf Erdoğan’dan Açıklamalar

Sezonun ilk yarısı itibariyle iyi bir performans ortaya koyamayan ve son sıralarda kendisine yer bulan Kasımpaşa’nın deneyimli oyuncusu Yusuf Erdoğan hem kariyeri hem de Kasımpaşa hakkında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de 17 hafta itibariyle 14. Sırada bulunan Kasımpaşa yeni sezon hazırlıklarına Antalya Belek’te devam ediyor. Son sıralardan kurtulmak için çalışmalar yapan İstanbul temsilcisinin deneyimli oyuncusu Yusuf Erdoğan, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) açıklamalarda bulundu.

Sezon başında Kasımpaşa’ya imza atarak doğru bir hamle yaptığını belirten Yusuf Erdoğan, bu kulüpte kendisini geliştirebileceğini düşündüğünü söyledi. Ayrıca ligin ilk yarısı hakkında da açıklamalarda bulunan kanat oyuncusu, ‘‘Futbol sonuç oyunu olduğu için iyi oynadığımız maçları kaybettiğimizde yine kaybettiler diye gösteriyorlar. En fazla 1-2 mağlubiyeti kabullenmiş olarak bir maç oynadık. Bence bu seriye bağlanacak diye düşünüyorum. İyi bir takımımız var. İstatistiklere bakıyoruz, topla oynamalarda ilk 5 takım içerisindeyiz, öne hızlı hücumda 3 takımdan biriyiz. Sadece bunu galibiyete çevirmemiz gerekiyor. İkinci yarıda hocamızın istediklerini yaparak olacağını düşünüyorum. O potansiyel, kapasite var.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca sakatlığıyla alakalı da açıklamada bulunan Erdoğan, en geç 1 ay sonra sahalara döneceğini ve yaşadığı ciddi sakatlığı atlatarak takımına katkı sağlayacağını belirtti.

Kasımpaşa’da Her Şey Çok Daha Net

Dört yıl Trabzonspor’da, iki yıl ise Bursaspor’da oynadığını ifade eden Yusuf Erdoğan, bu takımlarda sürekli hoca ve oyuncu değiştiğini, dolayısıyla bir karmaşanın hakim olduğunu ifade ederek, “Burada herkesin kafası çok berrak çok net. Burada sadece futbolla ilgileniyorsunuz. Başka bir şeyle uğraşma lüksünüz yok. Buraya geldiğimde 3-4 yıldır burada olan insanlar vardı ve arayıp sorduğumda düşünmeden buraya gel cümlesini duyabiliyorsan ben böyle bir takım görmedim Türkiye’de. Böyle kulüplerimizin çoğalmasını çok istiyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Tayfur Hoca Çok Tecrübeli

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ile alakalı gelen soru üzerine açıklamalar yapan Yusuf Erdoğan, Tayfur hocanın her anlamda çok tecrübeli olduğunun altını çizdi. Ayrıca hem karakter hem de kariyer olarak Tayfur Havutçu’nun değerli bir isim olduğunu ifade eden Erdoğan, insan ilişkileri konusunda da hocayı çok beğendiğini sözlerine ekledi.

Yusuf Erdoğan, “İnşallah oda çok başarılı olur. Şimdi artık herkes için yeni bir sayfa oluştu. Hocamızın gelişiyle hem performans hem insanların daha uyumlu olduğunu düşünüyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Fenerbahçe Maçında Sakatlanmıştı

Yusuf Erdoğan Süper Lig’in 11. Haftasında oynanan Fenerbahçe maçında bileğine aldığı darbe ile sakatlanmış ve maçın 57. Dakikasında oyundan çıkmak zorunda kalmıştı.

Futbolcunun en geç bir ay içerisinde sahalara geri döneceği ifade ediliyor.