Kasımpaşa

Kasımpaşa ve Fatih Karagümrük Derbisi Doğdu

Süper Lig’de yeni sezon öncesi büyük heyecan yaşanırken, Kasımpaşa Spor Kulübü’ne de yeni rakip çıktı. TFF 1. Lig’de mücadele eden ve 2019-2020 sezonunda yükselmeyi başaran Fatih Karagümrük, lacivert beyazlılar için yeni derbi ekibi olacak. Ligin eski takımları arasında yer alan ve 36 yıl sonra Süper Lig’e yükselen ekip, Kasımpaşa için de önemli rakip olacak.

Süper Lig’de yeni sezon için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de ise futbol liglerinin tamamlanmasıyla lige yükselen takımların heyecanı yaşanıyor.

36 yıl sonra Süper Lig’e tekrar gelen Fatih Karagümrük, Kasımpaşa Spor Kulübü ekibine de rakip geliyor. Semt olarak da birbirine yakın olan iki kulüp, 2020-2021 sezonunda birbirleriyle kıyasıya rekabet edecek gibi görünüyor.

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve başarılı bir sezonu geride bırakan Fatih Karagümrük, Play-Off final mücadelesinde Adana Demirspor’a karşı gelerek galibiyet yaşamıştı. Alınan galibiyetle Süper Lig’e yükselen İstanbul temsilcisinin, yeni liginde en önemli rakiplerinden biri ise lacivert beyazlı ekip olmuş olacak.

Ciddi Rekabet Oluşacak

Yeni bir derbi olarak kabul edilen ikili arasında, yeni sezondaki mücadeleler de şimdiden merak konusu oldu ve taraftarları heyecanlandırdı.

Ligin eski takımları arasında yer alan Fatih Karagümrük ekibi, bu yolda Kasımpaşa ile de sık sık karşı karşıya gelecek.

Güncel Yazılar