Hasan Hilmi Öksüz

Hasan Hilmi Öksüz Harcama Limitlerine İlişkin Konuştu

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan harcama limitlerine ilişkin konuşarak, sert eleştirilere de imza attı.

Süper Lig temsilcilerinden Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanvekili Hasan Hilmi Öksüz, harcama limitlerine ilişkin açıklama yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’na sert eleştiride bulunan lacivert beyazlı yönetici, kulübün devlete, futbolculara ya da şahıslara herhangi bir borcu olmadığı bilgisini paylaştı.

Kasımpaşa Kulübü’nün Turgay Ciner tarafından deruhte edildiğini belirten Öksüz, hiçbir dönemde borcu bulunmasının da mümkün olmayan bir yapıya sahip olduklarını belirtti. İnanılmaz bir para harcanarak da Kemerburgaz Tesisleri’nin Türk sporcuna kazandırıldığını ifade etti.

Tüm olanlara rağmen ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendilerine vermiş oldukları harcama limitinin 69 milyon lira olduğunu ekledi.

TFF Hangi Gözle Bakıyor

Bunun neye göre yapıldığını belirten Hasan Hilmi Öksüz, kulübünün parası olduğunun altını çizdi. Yönetim kurulu olarak sermaye artırımına gittiklerini belirterek, para bulduklarını da vurguladı.

Derneğin de şirketin de herhangi bir borcu olmadığını ifade eden başkanvekili, futbol şubesinin anonim şirket olarak yönetildiğine değindi. Federasyonun ise bunlara ne gözle baktığını anlamadığını belirtti.

Söz konusu durumun düzeltilmesi gerektiğine dikkat çeken Öksüz, mutfakta unun ve şekerin olduğunu ekledi. Helva yapacaklarını fakat kendilerine bunu yaptırmadıklarını söyleyerek tepki gösterdi.

Güncel Yazılar