Kasımpaşa SK

Kasımpaşa U10 Takımından Evde Kal Türkiye Çağrılı Özel Video

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ni olumsuz etkileyen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın sebebiyle, ülkemizde de çeşitli yollar ile evde kal çağrıları yapılıyor.

Vaka sayısının artış göstermesi ve ölümlerin de art arda gelmesinin ardından Türkiye’de de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verilmişti. Bu süreçte antrenmanlarını da tedbir sebebiyle gerçekleştiremeyen spor kulüpleri, sosyal medya hesaplarını ise son derece etkin bir şekilde kullanmaya devam ediyor.

Özel Video İle Minikler Türkiye’ye Çağrı

Süper Lig ekiplerinden olan Kasımpaşa Spor Kulübü ise, bu sürece farklı bir bakış açısı getirerek, kulübünün alt yapı ekibi ile özel bir video kurguladı. Lacivert beyazlı kulübün minik sporcularından olan U10 takımı, eve yapmış olduğu antrenmanları sırasında çekilen videoda, evde kal Türkiye çağrısı yaparak, salgın sürecinde herkesin evde kalması için destekte bulundu.

Kasımpaşa Spor Kulübü, U10 Takımı ile hazırladığı evde kal Türkiye videosu ile, son derece özel bir paylaşıma da imza atmış oldu. Ayrıca lacivert beyazlı Süper Lig kulübü, paylaşımını #EVDEKALTÜRKİYE etiketi kullanarak paylaştı.