Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü Bireysel Çalışmalarına Devam Ediyor

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve sonrasında küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Liglerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından süresiz olarak ertelenmesinin ardından, pek çok spor kulübü kendine tatil verdi. Fakat süresiz olarak ertelenme durumu, sporcular ve kulüp yönetimleri tarafından da belirsizlik yaşattığı için takımlar bireysel olarak çalışmalarına devam etme kararı aldılar.

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi, Türkiye’de de ligler süresiz olarak ertelendi. Fakat bu durum, yönetimleri ve sporcuları da ciddi anlamda olumsuz etkiledi. Süper Lig ekiplerinden olan Kasımpaşa Spor Kulübü de, bu süreci bir nebze olsun tatil ilan etmiş olsa da, ardından belirsizliğin yaşanması oyuncuların formlarını kaybetme konusunda endişeye neden oldu ve lacivert beyazlı kulüp de, bireysel olarak çalışmalarını sürdürme kararı aldı.

Salgın açısından tehlikeye sebebiyet verecek olan antrenmanlar ise tedbiri engelleyeceği için, sporcular bireysel olarak antrenmanlarını gerçekleştirmeye ve formlarını sabit düzeyde tutmaya çabalıyorlar.

Mame Thiam Tesislerde Bireysel Çalışmalarına Devam Ediyor

Süper Lig ekibi olan Kasımpaşa Spor Kulübü de, bu süreçte özellikle sosyal medya paylaşım sitesi olan Twitter’ı etkin kullanarak, oyuncularının yapmış olduğu çalışmaları da paylaşarak süreci #HareketeDevamEt! etiketi ile sürdürmeye devam ediyor.

Lacivert beyazlı kulüp, yapmış olduğu paylaşımla, Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde Mame Thiam’ın çalışmalarını bireysel olarak sürdürmüş olduğunu paylaştı.