Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü Yönetiminden Yeni Tip Koronavirüs Tedbiri

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle ilk vakanın görüldüğü ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, 11 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs sebebiyle, Türkiye’de alınan tedbirlere ek olarak öncesinde tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına karar verildi. Sayının artışı ve ölümlerin olması ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan kararla tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği önceki gün bildirildi.

Mağaza Hizmet Vermeyeceğini Bildirdi

Alınan tedbirler aynı zamanda pek çok mağazada da sürdürülürken, Kasımpaşa Spor Kulübü de tedbir kapsamında yeni kararlar almaya devam etti. Lacivert beyazlı kulüp, resmi internet sitesi aracılığıyla paylaşmış olduğu açıklamada Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda hizmet vermekte olan Paşa Store’un Covid-19 virüsüne yönelik alınan tedbirler doğrultusunda hizmet vermeyeceğini taraftarı ile paylaştı.

Almış olduğu tedbir ile Kasımpaşa Spor Kulübü yönetimi de, virüse yönelik tedbir alan ve evinde kal çağrısına uyan spor kulüplerinden biri oldu.