Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü’nden Evde Kalanlara Spor Çağrısı

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını, binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Türkiye’de de hızlı bir şekilde ilerleyen salgın, hayati kayıplara neden olurken, spor dünyasının da durmasına neden oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan karara göre Türkiye’deki tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildiği açıklandı.

Bu kararın ardından ise Türkiye’de pek çok spor kulübü, bu zorlu süreci desteklemek adına sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımlarla pek çok harekete imza attı. Özellikle büyük çoğunluğun evde geçirdiği süreçte spora yönlendirme yaparak sosyal medya paylaşımı gerçekleştiren kulüplerden biri de Kasımpaşa Spor Kulübü oldu.

Dünya İçin Harekete Geç

Liglerin süresiz ertelenmesinin ardından oyuncularına izin veren ve dinlenmeye çekilen Kasımpaşa Spor Kulübü, bu sürecin evlerde de spor yaparak geçirilmesini destekledi. Twitter üzerinden paylaşım yapan lacivert beyazlı kulüp, şimdi herkesin birbirine her zamankinden daha fazla bağlı olması gerektiğini ifade ederek, kalplerin bir olduğuna dikkat çekmek istedi.

Paylaşımını fotoğrafla da destekleyen Kasımpaşa Spor Kulübü, “Bir gün seni izleyen milyonlar için oynama hayali kurduysan şimdi tam zamanı” diyerek evde hareket edilmesi gerektiğini ve dünya için hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.