Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü’nün Hazırlık Yaptığı Malatya Maçı Ertelendi

Süper Lig’in 27’inci haftasında Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi, deplasman mücadelesi için Yeni Malatyaspor hazırlıklarını sürdürüyordu. Art arda almış olduğu galibiyetler ile iyi bir çıkış yakalayan ve önceki hafta müsabakasında da Göztepe Spor Kulübü ekibini 2-0’lık skor ile yenilgiye uğratan lacivert beyazlı ekip, hazırlıklarını durdurmak zorunda kaldı.

 

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle ilk vakanın görüldüğü ve sonrasında tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de spor organizasyonlarının durmasına neden oldu.

 

Süper Lig’in 27’inci haftasında Btc Türk Yeni Malatyaspor ekibi ile deplasmanda karşı karşıya gelmesi planlanan Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi, müsabaka hazırlıklarını planlı bir şekilde sürdürüyordu.

 

21 Mart Cumartesi günü gerçekleşmesi beklenen mücadeleye Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde tecrübeli Teknik Direktör Fuat Çapa gözetiminde gerçekleştirilen idmanlar ise durmak durumunda kaldı.

 

Tüm Ligler Süresiz Olarak Ertelendi

 

Dünyada küresel salgın haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de spor organizasyonlarının durdurulmasına neden oldu.

 

Dün akşamüstü saatlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile, koronavirüs tedbiri amaçlı olarak, tüm liglerin süresiz olarak ertelenmiş olması sebebiyle, Kasımpaşa ekibinin deplasman mücadelesi de ertelenmiş oldu.