Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü İdmanlara Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerini durma noktasına getirdi. Başta futbolun etkilendiği bu zorlu dönemde, Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu dönemde takımlar da antrenmanlarını toplu olarak yapamadıkları için bireysel olarak evlerinde çalışıyordu.

Türkiye’de koronavirüs salgınının her geçen gün biraz daha gerilemesi üzerine, iyi haber Türkiye Futbol Federasyonu’ndan geldi. Liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağı duyuruldu. Bunun üzerine Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Spor Kulübü de takım çalışmalarına Pazartesi günü itibariyle tekrar başladı.

Uzun süredir ara verilen antrenmanlara Pazartesi günü 17:30 itibariyle başlayan lacivert beyazlı ekip, dün de idmanına devam etti.

Tecrübeli Teknik Direktör Fuat Çapa yönetiminde yapılan idman, dün de 17:30’da Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde yapıldı.

Sosyal Mesafe Kuralına Dikkat Edildi

Antrenmanlarda ayrıca sosyal mesafe kurallarına da son derece sıkı bir şekilde uyulmasına özen gösterildi. Öte yandan hijyenle ilgili tüm uyarılar da oyuncular tarafından özenli bir şekilde dikkate alındı.

Uzun zamandır takım çalışması yapamayan Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi, antrenmana ise ısınma hareketleriyle başladılar. Sonrasında da Fuat Çapa yönetiminde dayanıklılık çalışmaları gerçekleştirildi. Pas çalışmaları ile de sona eren idman kulübün resmi internet sitesinde de duyuruldu.