Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Ekibi Antrenmanlara Başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerini de durma noktasına getirmişti. Kovid-19 vakalarının Türkiye’de görülmesinin ardından ise tüm ülkede ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Fakat bu süreç son buldu. Liglerin 12 Haziran itibariyle başlatılmasına karar verildi.

Koronavirüs önlemleri sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, sporcular da antrenmanlarını takım halinde gerçekleştiremediler. Evlerinde kendi imkanları ile bireysel olarak çalışan sporcular, bu şekilde formlarını korumaya çalışsalar da bu durum yeterli olmadı.

Hem spor kulüpleri hem de sporcular ise bu dönemde Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği kararı büyük bir merakla bekliyordu. Alınan karara göre de 19 Mart tarihinde askıya alınan liglerin, 12 Haziran itibariyle seyircisiz oynamak şartıyla başlatılacağı bildirildi.

Süper Lig ekibi Kasımpaşa Spor Kulübü de bu süreçte antrenmanlara ara veren takımını tekrar çalışmalara başlatma kararı aldı.

Bugün De Devam Edildi

Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde dün itibariyle başlayan idmanın yönetiminde de tecrübeli Teknik Direktör Fuat Çapa yer aldı. Saat 17:30’da başlayan idmanda, sosyal mesafe kurallarına da son derece önem verildi.

Hijyen kurallarının da dikkate alındığı çalışmalara, Kasımpaşa Spor Kulübü oyuncuları ısınma hareketleri ile başladılar. Sonrasında ise dayanıklılık çalışmaları yapan lacivert beyazlılar, pas çalışmaları ile de idmanı tamamladılar.

Kasımpaşa ekibi, bugün de hazırlıklarına devam ederek, verilen aranın acısını yoğun bir tempo ile çıkarttı.