Galatasaray

Galatasaray’ın Kasımpaşa’lı Oyuncuyu İstiyor

Gelecek sezon farklı kulvarlarda iddialı olacak bir kadro kurmanın planlarını yapan Galatasaray, hem yerli hem de yabancı oyuncularla temas kurmaya devam ediyor. Gelecek sezon yapılanmasına erken başlayan takımlardan olan Galatasaray, koronavirüs nedeniyle liglere verilen arayı iyi değerlendirmek istiyor. Teknik direktör Fatih Terim’in istekleri ve planlamaları doğrultusunda farklı oyunculara yönelen Cimbom transferde düğmeye bastı.

İlk olarak Sivasspor’un flaş oyuncuları Emre Kılınç ve Mert Hakan ile anlaşmaya yaklaşan Galatasaray, ligin gözde yerli oyuncusuna da kancayı takmış durumda. Ora sahasını güçlendirmeyi planlayan Galatasaray, Kasımpaşa’nın yetenekli oyuncusunu gözüne kestirdi. Yönetim, Kasımpaşa’nın tecrübeli oyuncusunu takıma katmak için çalışmalara başladı. Transfer sürecinde farklı seçenekler gündeme gelecek.

Galatasaray’dan Aytaç Kara Bombası

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak gelir kaybı yaşayan ve salgın sonrası ekonomik durum için planlamalara erken başlayan Galatasaray, transferde isabetli olmak için çalışmalara erken başladı. Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz ve kurmayları, maaş indirimi konusunda oyuncularla görüşmeye devam ediyor. Takım bütçesini aşağılara çekmek için çaba sarf eden yönetim henüz net bir sonuç alamadı.

Öte yandan transfer çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Galatasaray, orta sahasını güçlendirmek amacıyla Kasımpaşa’nın oyuncusuna teklif götürdü. Aytaç Kara’ya transfer teklifi yapan Cimbom, oyuncunun da istekli olması nedeniyle Kasımpaşa takımı ile görüşmeye karar verdi. Transferde takas yöntemini kullanmak isteyen sarı kırmızılılar, yüksek bir miktar bonservis ödemeden oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor.