Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü’nün Quaresma İçin Vakti Doldu

Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi oyuncularından olan Portekizli Ricardo Quaresma, eski takımı Porto ekibine gitmek istediğini duyurmuştu. Yıldız futbolcunun sözleşmesinde yer alan gelecek sezonun opsiyon maddesinin ise 30 Nisan gününe kadar kullanılma hakkı var. Fakat bu eğer kullanılmazsa sporcu sezon sonunda serbest kalacak.

Kasımpaşa Spor Kulübü ile sezon başlangıcında 1+1 yıllık sözleşmeye imza atan Portekizli yıldız oyuncu Ricardo Quaresma, eski takımına dönmek istediğini ifade etti.

Sporcunun lacivert beyazlı takımla olan sözleşmesinde yer alan gelecek sezon opsiyon maddesinin ise 30 Nisan gününe kadar kullanım hakkı söz konusu.

Eğer bu madde bugüne kadar kullanılmamış olursa da, Portekizli yıldız sezon sonunda resmen serbestliğini ilan edecek. Bu durumda Porto ekibinin ise harekete geçeceği tahmin edilen hamleler arasında yer alıyor.

Kasımpaşa takımından ayrılarak, eski takımına dönmek istediğini söyleyen oyuncu için, lacivert beyazlı kulübün sezon sonu opsiyonu için bugüne kadar vakti vardı.

Ücret Sorun Olmayacak

Konuya ilişkin haber ise Portekiz basınında yankılandı. Haberde yer alan bilgilere göre, Kasımpaşa SK, opsiyon maddesini 30 Nisan tarihine kadar kullanma yetkisine sahip. Fakat eğer kullanmamış olursa oyuncu sezon sonunda serbestliğini ilan edecek.

Eski takımına dönmek isteyen oyuncunun da takımı için herhangi bir ücret beklentisi olmayacağı öğrenildi.