Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü Antrenmanlarına Ara Verdi

Küresel bir salgın olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, Türkiye’de 19 Mart 2020 tarihi itibariyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu kararın ardından spor kulüpleri de yine tedbir ve beraberinde belirsizlik durumu sebebiyle antrenmanları erteledi.

Başlangıçta bir gün, iki gün, 1 hafta ertelenen antrenmanlar, zaman içerisinde hiç yapılmaz hale geldi. Bu dönemde kulüplerin antrenörleri, Teknik Direktörü ve teknik ekip ile evde yapılabilecek bireysel programlar hazırlandı. Her futbolcu için gönderilen programlar ile, futbolcular çalışmalarını evdeki imkanlar dahilinde gerçekleşti.

Süper Lig ekiplerinin ciddi bir belirsizlik sürecinde olduğu dönemde, Kasımpaşa Spor Kulübü de antrenmanlarını bireysel olarak evlerden sürdürüyordu.

Türkiye’de ise koronavirüs salgınının kontrol edilebilir bir hale gelişinin ardından, futbol tekrardan gündeme geldi. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin net bir açıklama yapılmamış olsa da, antrenmanlar yavaş yavaş başladı.

Hafta Başında Başladılar

Kasımpaşa Spor Kulübü de hafta başlangıcı ile başlamış olduğu idmanlarını, tedbirli ve hijyen koşullarına uygun bir biçimde yürütmeye başladı.

Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’ndeki idmanlar, başarılı bir şekilde devam ederken, bu süreçte yalnızca saha kullanımına dikkat edildi.

Fakat tedbir gereği büyükşehirlerde 30 gün sokağa çıkma yasağı ilanı sebebiyle Kasımpaşa Spor Kulübü, antrenmanlarına 3 günlük ara verdi. Sporcular ise bu süreçte evlerinde çalışmaya devam ediyorlar.