Kasımpaşa

Kasımpaşa Spor Kulübü Antrenmanlarına Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglere süresiz bir şekilde ara verilmişti. 19 Mart gününde verilen askıya alınma kararının ardından ise sporcular çalışmalarını takım halinde yapamıyorlardı. Herkesin evindeki imkanlar dahilinde bireysel antrenman yaptığı süreçte, Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü oyuncuları da yer aldı.

İsteyen oyuncuların bireysel olarak Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’ne gelmesi ve tek başına çalışmalarını yapma hakkı ise lacivertli beyazlı oyunculara tanınmıştı.

Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol altına alınması üzerine ise Kasımpaşa Spor Kulübü de hazırlıklarına başlayacağına ilişkin açıklama yaptı. Kulübün resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bildiride, antrenmanlara tekrar başlandığını da ifade edildi.

Antrenmanlara başladıktan sonra ise 3 günlük sokağa çıkma yasağı ile zorunlu ara vermek zorunda kalan kulüp, bu hafta başı itibariyle tekrar çalışmalara başladı.

Antrenmanlar Devam Edecek

Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde Teknik Direktör Fuat Çapa gözetiminde antrenman ise dün 17:30 itibariyle başladı. Lacivert beyazlı oyuncular idman sırasında ise sosyal mesafe kurallarına uyum sağladılar.

Isınma hareketleri ile başlayan antrenman, dayanıklılık çalışmalarının sonrasında pas çalışmaları yapılarak tamamlanmış oldu. Kasımpaşa Spor Kulübü ekibi, bugün yapılan idmanla da çalışmalarına devam ettiler.

Süper Lig’de riskli konumda yer alan İstanbul temsilcisi, kalan maçlarında galibiyet yaşamayı hedefliyor.