Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü Antrenmanlarına Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de 19 Mart günü askıya alınan ligler için yavaş yavaş yeni kararlar açıklanıyor. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre maçlar 12 Haziran itibariyle başlayacak. Bu süreçte ise antrenmanlarını takım halinde yapamayan spor kulüpleri, kalan maçlara hazırlık sürecine girdi.

Koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Bu dönemde Türkiye’de de ligleri tedbir gereği süresiz olarak askıya alınmıştı. Uzun bir dönemdir sporcuların antrenmanlarını bireysel olarak evlerinde gerçekleştirdiği süreç ise sona geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre futbol ligleri 12 Haziran itibariyle başlayacak. Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü de maçlara hazırlık için geçen hafta başladığı antrenmanlarını sürdürüyor.

Yarın Devam Edilecek

1 Mayıs haftası sebebiyle 3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından, zorunlu antrenman arasını sonlandıran lacivert beyazlı kulüp, resmi internet sitesinden de idman bilgilerini paylaştı.

Kemerburgaz Kasımpaşa Spor Tesisleri’nde Teknik Direktör Fuat Çapa gözetiminde saat 17:30’da başlayan çalışmada özel olarak sosyal mesafe kurallarına da uyum sağlandı.

Gerekli hijyen koşullarına da uyan Kasımpaşa Spor Kulübü oyuncular, ısınma hareketleri ile başladığı çalışmalarını, pas çalışmaları ve pozisyon çalışmaları ile tamamladı.

İstanbul temsilcisi ekibin maç hazırlıklarına yarın da devam edeceği bilgisi paylaşıldı.