Hasan Hilmi Öksüz

Hasan Hilmi Öksüz’den TFF Kararı Değerlendirmesi Geldi

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, liglerin devamına ilişkin alınan kararı değerlendirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart’ta askıya alınan liglerin, 12 Haziran itibariyle devam edilmesine karar verildiği bildirildi. Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz de, alınan bu kararla ilgili değerlendirmede bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerin başlama kararını kendi inisiyatifi ile alabilme yetkisine sahip olduğunu belirtti. TFF’nin de kararını kendisinin vereceğini belirten Öksüz, Sağlık Bakanlığı’nın ‘maçları oynayacaksınız, izin veriyorum’ deme gibi durumunun olmayacağını vurguladı.

Biz Maçlara Hazırız

Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinin çalışmalara geçen hafta başladığını söyleyen Hasan Hilmi Öksüz, oyuncuların çoğunun tesislerde bireysel çalıştığını da belirtti. Bunun sebebinin evlerinin tesise yakın olmasından kaynaklı olduğunu da vurguladı.

Önceki hafta pazartesi gününden bu yana da takım halinde çalıştıklarını belirten Başkan Vekili, her koşulda maçlara hazır olduklarının da altını çizdi.

Bütün dünyada futbola yönelik hazırlıkların devam ettiğini de söyleyen Öksüz, herkesin sağlığının çok önemli olduğunun da altını çizdi. Bundan sonraki süreçte dikkatli bir şekilde Sağlık Bakanlığı’nın kriterlerine uyum sağlayarak da hayata devam edileceğini ekledi. Çalışmadan, üretim olmadan da hayatın olmayacağını söyleyen lacivert beyazlı yönetici, mesafeyi korumanın da önemine değindi.