Tarkan Serbest

Kasımpaşalı Tarkan Serbest’ten Çocuklara Yardım

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde forma terleten Tarkan Serbest, özel bir yardım organizasyonu ile kimsesiz olan çocuklara umut olmak istediğini belirtti.

Kasımpaşa Spor Kulübü’nde forma terleten Tarkan Serbest, kurmuş olduğu yardım organizasyonu ile kimsesiz çocuklara el uzatacak.

Avusturya’da dünyaya gelen ve Türk futbolu için ter dökmekte olan 26 yaşındaki futbolcu, 2 Mayıs günü bir organizasyona imza attı.’Youth Organization (Serbest Gençlik Organizasyonu) aracılığıyla yardıma muhtaç çocuklar için harekete geçmeye karar verdi.

Bu organizasyona ilişkin açıklama yapan lacivert beyazlı futbolcu, hayatı boyunca istemiş olduğu en önemli şeyi yaptığını da belirtti. Avusturya’da her zaman çocuklar için yapılan projelere yardım ettiğini ifade eden futbolcu, kimsesiz çocukların kaldığı yurtlara gittiğini da ekledi. Onlarla konuşup, çocuklara forma dağıttığını belirten sporcu, küçük hediyelerin çocuklar için büyük bir şey olduğuna dikkat çekti.

Bir Avro Dahi Çok Değerli

Yapılan organizasyonun da çocuklar için olduğunu özellikle belirten milli futbolcu, ilk olarak Viyana’daki çocuklara proje üreteceklerini söyledi. Sonrasında ise Türkiye ve Afrika ile projeleri sürdüreceklerinin altını çizdi.  

Yardımların küçümsenmemesi gerektiğine de vurgu yapan lacivert beyazlı futbolcu, bir avronun dahi çok büyük bir değere sahip olduğunu söyledi. Ayrıca büyük projeler yapmayı da hedeflediğini belirtti.