Dieumerci Ndongala

Dieumerci Ndongala Canlı Yayına Katıldı

Süper Lig’de potada kalma mücadelesi veren Kasımpaşa Spor Kulübü’nün başarılı oyuncusu Dieumerci Ndongala, sosyal medya hesabı üzerinden bir canlı yayına katılım sağladı. Kongolo kanat mevki sporcusu, hem Türkiye günlerine hem de kariyerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde forma terleten Kongolu futbolcu Dieumerci Ndongala, katılmış olduğu sosyal medya canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Karantina dönemini İstanbul’da geçirdiğini ifade eden sporcu, burada kendini güvende hissettiğini ve Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarının da çok iyi olduğunu söyledi.

Öte yandan Belçika’daki durumun ise biraz daha farklı olduğunu söyleyen oyuncu, ligin bitmesine ise zaten bir hafta kaldığını ifade etti. Sonrasında ise play-off döneminin olacağını belirten lacivert beyazlı oyuncu, bu süreçte de 5 maçın yapılacağının bilgisini verdi.

Puan durumunun zaten şekillendiğini söyleyen Ndongala, Süper Lig’de ise daha 8 haftalık mücadelenin olduğunun altını çizdi. Ligin bitmesi için de bu maçların oynanması gerektiğine dikkat çekti.

Kasımpaşa Teklifi Mutlu Etti

Türk insanları ile ilgili her zaman olumlu şeyler düşündüğünü de belirten sporcu, Belçika’da oynarken, Beşiktaş maçı için geldiklerini söyledi. Ve o ortamın da harika olduğunu itiraf etti. Kasımpaşa ekibinden teklif alınca da, Türkiye’ye geleceği için mutlu olduğunu belirtti.

Güncel Yazılar