Ricardo Quaresma

Ricardo Quresma Beşiktaş’a Dönmek İstiyor

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinin başarılı oyuncularından olan Ricardo Quaresma, sezon sonu serbest kalacak isimler arasında yer alıyor. Eski takımı olan Porto’ya dönmek istediğini itiraf eden oyuncunun ise, futbol kariyerini Beşiktaş forması ile sona erdirmek istediği öğrenildi.

 

Devre arasında yaşanan olaylar sebebiyle Kasımpaşa Spor Kulübü ekibine transfer olan 36 yaşındaki Ricardo Quaresma, sezon sonu lacivert beyazlı ekiple sözleşmesi biten oyuncular arasında yer alıyor. Portekizli futbolcu, eski kulübü olan Porto’ya dönmek istediğini ise sık sık dile getirmeye başladı.

 

Kara Kartal yönetiminin, gitmeden önce kulübü FIFA’ya şikayet etmesi üzerine ise, Q7’ye tekrardan kapıların açılmasının düşünülmediği öğrenildi.

 

Sezon Sonu Serbest Kalacak

 

Bu süreçte ise futbol kariyerine tekrardan siyah beyazlı kulüpte devam etme kararı alan oyuncunun, Beşiktaş forması ile de kariyerini sonlandırmak istediği ortaya çıktı. Bu düşüncesini ise yakın çevresiyle paylaşan Portekizli oyuncunun, bu dönemde ise tekrar eski takımı ile adı anılmaya başladı.

 

Kasımpaşa Spor Kulübü ile sözleşmesi sona eren ve opsiyon tarihinin 30 Nisan’da tamamlanmasının ardından oyuncunun artık resmen serbest kalacağı kesinleşti. Devre arasında lacivertli beyazlı forma ile sahalarda top koşturan başarılı oyuncunun ise, son durağının Beşiktaş olabileceği sıkça konuşulmaya başlandı.

Güncel Yazılar