Anıl Koç

Anıl Koç Liglere İlişkin Alınan Kararı Değerlendirdi

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü’nde forma giyen Anıl Koç, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 2014 yılında Galatasaray ve Trabzonspor ile transfer görüşmeleri yaptığını itiraf eden sporcu, 2 kulübün de Standard Liege ile anlaşamadığını söyledi.

Kasımpaşa Spor Kulübü’nde forma terleten Anıl Koç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçmiş transfer süreçlerine dair de konuşan sporcu, 2014 yılında Galatasaray ve Trabzonspor ile görüşme yaptığını da söyledi. Fakat 2 kulübün de Standard Liege ile anlaşılamadığını ifade etti.

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü askıya alınan liglerin, 12 Haziran günü başlama kararı Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklandı. Süper Lig’de salgın bitmeden maçların oynanması ise tüm sporcularda olduğu gibi Anıl Koç için de endişeye neden oldu.

Futbolun Başlaması İçin Virüsün Bitmesi Lazım

Devre arasındaki transfer sürecinde TFF 1. Lig temsilcisi Altınordu’dan Süper Lig ekibi Kasımpaşa’ya dahil edilen 25 yaşındaki sporcu, risklerin sıfıra inmesi gerektiğini belirtti. Bazı takımlarda koronavirüs vakalarının olduğunu da ekleyen sporcu, hiçbir takımda vaka görülmemesi gerektiğini söyledi.

Futbolun başlayabilmesi için de virüsün bitmesi gerektiğinin altını çizen sporcu, futbolcular olarak içlerinde bir korku olduğuna dikkat çekti. Ayrıca maçların da tek bir şehirde oynanmasını daha mantıklı bulduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar