Kasımpaşa

Kasımpaşa Spor Kulübü’nde 2 Pozitif Vaka Tespiti

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de de hala etkilerini göstermeye devam ediyor. Sürece ilişkin tedbir gereği 19 Mart günü askıya alınan ligler ise, 12 Haziran günü oynanmaya başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, geçtiğimiz hafta Türkiye’de futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle başlayacağını duyurdu. Bu kararın üzerine ise spor kulüpleri, uzun zamandır antrenman yapamayan sporcuları için harekete geçti.

Tedbirler kapsamında antrenmanlara başlayan ekipler arasında İstanbul temsilcisi Kasımpaşa Spor Kulübü de yer aldı. Gruplar halinde çalışmalara başlayan lacivert beyazlı ekip, tedbir gereği Kovid-19 testinden de geçirildi. Fakat sonuç pek de parlak çıkmadı.

2 Futbolcuda Kovid-19 Bulgusu

Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde, 2 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından, kulübe diğer kulüplerden destek mesajları yağdı. Geçmiş olsun dilekleri ile karşılaşan lacivert beyazlı ekip ise, bu süreçten bir an önce kurtulmak için çabalıyor.

Kasımpaşa ekibinde gerçekleştirilen Kovid-19 testlerinin ise, tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına da yaptırıldığı öğrenildi. Ve bunlar arasında 2 futbolcuda da koronavirüs bulgusu saptandığı belirtildi.

Testi pozitif çıkan oyuncular, hemen takip ve tedavi sürecine başlarken, diğer kulüplerde de çok sayıda pozitif vaka görülmesi liglerin tarihinde değişikliğe neden olabilir.

Güncel Yazılar