Ricardo Quaresma

Ricardo Quaresma Sezon Sonunda Serbest Kalıyor

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinin başarılı oyuncusu Ricardo Quaresma için gidiş durumu merak konusuydu. Eski kulübü Porto’ya dönmek istediğini açıklayan sporcunun beklediği tarih ise geride kaldı. Böylelikle gidişi de kesinleşmiş oldu.

İstanbul temsilcisi Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde forma terleten Ricardo Quaresma, eski kulübü Porto’ya gitmek istediğini açıklamıştı. Fakat gelecek sezonun opsiyonunu kullanması için belirlenmiş olan 30 Nisan tarihine takılıyordu.

Tarih geride kalırken, lacivert beyazlı kulüp ise sporcu için harekete geçmedi. 30 Nisan’ın geride kalmasının ardından ise Portekizli futbolcu yasal olarak sezon sonu itibariyle serbest kalmış olacak. Bu süreçte Kasımpaşa yönetimi ise, durumu daha net bir hale sokmak adına sporcudan ekstra bir süre talep etti.

Kasımpaşa Ek Süre Talep Etti

Ricardo Quaresma’nın bu durumu ise Portekiz basınında yankı uyandırdı. Yazılan habere göre Kasımpaşa Spor Kulübü Quaresma’nın 1+1 yıllık sözleşmesinde opsiyon maddesini son tarih olan 30 Nisan’a kadar kullanmadı. Bu da sporcunun serbest kalışının göstergesi oldu.

Başarılı sporcu, 1 Mayıs itibariyle de sezon sonunda serbest kalacak oyuncular arasındaki yerini aldı. Fakat bir diğer iddiaya göre de lacivert beyazlı yönetim sporcudan ek süre talep etti.

Quaresma’nın eski kulübü Porto’dan ise henüz sporcunun transferine yönelik bir hareket gerçekleşmedi.

Güncel Yazılar