Mame Thiam

Mame Thiam İle İlgili Değerlendirmeler Devam Ediyor

Süper Lig ekiplerinden olan Kasımpaşa Spor Kulübü’nün Fenerbahçe’ye transfer ettiği Mame Thiam ile ilgili çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sporcuya ilişkin değerlendirme yapan son isim ise Mustafa Denizli ve Tayfur Havutçu’nun 1’inci yardımcısı Sarp Yiğit oldu.

Kasımpaşa Spor Kulübü’nde hem Mustafa Denizli’nin hem de Tayfur Havutçu’nun 1’inci yardımcısı olan Antrenör Sarp Yiğit, Mame Thiam ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ekibi ile anlaşan Thiam ile ilgili konuşan Yiğit, sarı lacivertli takımın önemli bir transfere imza attığını belirtti. Thiam’ın hücum bölgesinde her yerde yarar sağlayacak biri olduğunu ifade ederek, hem karakterli he de ekstra antrenman yapmayı çok sevdiğini ekledi.

Temel Futbol Bilgisi Yüksek

Senegalli sporcu ile uzun bir dönem çalışmış olan antrenör, Inter gibi önemli bir takımın altyapısında yetiştiğini vurguladı. Ayrıca temel futbol bilgisinin de yüksek olduğuna dikkat çekerek, oyunu iki yönlü oynama kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

Atletik değerleri, topa yakınlığı ve tekniğinin de iyi olduğunu söyleyen Yiğit, kendisini sevdiren bir disipline sahip olduğunu da ekledi.

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ekibi ile anlaşan Senegalli oyuncu, son zamanlarda Süper Lig’de de en çok dikkat çeken isimler arasında yer almaya başladı.

Güncel Yazılar