Kasımpaşa’da Yıldızlar Kayıyor

Geride kalan sezonun en flaş takımlarından biri olan Kasımpaşa’da bu performansı sergilemeye yardımcı olan oyuncular birer birer takımdan ayrılmaya devam ediyorlar. Doğucan Haspolatlı ve Eren Elmalı’yı Trabzonspor’a kaptıran Lacivert Beyazlı ekip, kadrosunda yer alan diğer isimlerle de vedalaşmaya hazırlanıyor. Basında yer alan haberlere göre Ertuğrul Taşkıran eski takımı Fenerbahçe’ye doğru hazırlanırken, sezonun gol kralı Umut Bozok da Galatasaray ya da Trabzonspor ekiplerinden birine gidecek.

Devler İstila Etti

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansla bambaşka bir takım haline gelen Kasımpaşa, gelecek sezona dair hazırlıklarına devam ediyor ancak takım iskeletini korumak oldukça zor günler geçirecek gibi görünüyor.

Lacivert Beyazlı ekibin kadro iskeletini kurmayı başardığı Umut Bozok, Eren Elmalı, Doğucan Haspolat gibi isimler bir hayli dikkat çeken işler yaptılar. Bununla birlikte bu oyuncuların yerli olması, yaşlarının kabul edilebilir ve hatta tatmin edici seviyede olmasıyla birlikte değerleri de arttı ve devlerin ilgisi oyunculara kaydı.

Sezon daha bitmeden birçok oyuncusunu başka takımlara göndermek adına hazırlıklara başlayan Kasımpaşa, Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’tan ciddi bir gelir elde etmeyi başardı ancak işin bundan sonrası biraz daha sıkıntı olacak gibi görünüyor.

Zira bu oyuncular ikamesi çok zor oyuncular ve Doğucan ile Eren Elmalı’dan sonra Umut Bozok ve Ertuğrul Taşkıran da gidici gibi görünüyorlar. Ertuğrul Taşkıran, Berke Özer’in Fenerbahçe’den ayrılmasından sonra direkt olarak ilk hedef haline gelirken, Umut Bozok zaten gol kralı olduğu için spot ışıklarını kendine çevirmeyi başarmıştı.

Fenerbahçe’den Fenerbahçe’ye

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken Kasımpaşa’nın Ertuğrul Taşkıran ile alakalı olarak Fenerbahçe’ye kolaylık sağlayacağı düşünülüyor.

Bununla birlikte hatırlanacağı üzere Sarı Lacivertli takım Taşkıran’ı 1 milyon Euro karşılığında o dönem yine TFF 1.Lig’de yer alan Boluspor’a göndermiş ve bu durum o zaman büyük bir tartışma yaratmıştı. UEFA’nın getirdiği Finansal Fair Play kurallarını delmek için gerçekleştirildiği düşünülen bu transferden sonra Ertuğrul üstünde kara bulutlar dolandı ancak başarılı file bekçisi kendisini bir kez daha kanıtlayarak Kasımpaşa’ya transfer oldu.

Bununla birlikte Fenerbahçe’de Ali Koç döneminin ilk transferi olan Berke Özer’in yarattığı hayal kırıklığından sonra takımdan ayrılması, yeni bir kaleci arayışını da beraberinde getirdi. Hatırlanacağı üzere Altınordu’dan transfer edilen Berke Özer istenilen performansın altında kaldığı için onun hemen üstüne Altay Bayındır getirilmişti.

Altay uzun bir süreden bu yana Sarı Lacivertli formanın en önemli isimlerinden biri ancak tıpkı bu sezon yaşadığı gibi bir sakatlık yaşaması durumunda direkt olarak hazır olduğunu gösterecek bir isme ihtiyaç duyulduğu için Ertuğrul ismi öne çıkıyor.

Bir süredir eski oyuncusuyla ilgilendiği iddia edilen Fenerbahçe’de bu transferle alakalı göreve yeni başlayan Jorge Jesus’un da onayının alındığı biliniyor.