Kasımpaşa’da Eren Krizi

Sezonun tamamlanmasıyla birlikte artık tek gündem transfer konuları oldu ve Kasımpaşa’nın yıldız sol beki Eren Elmalı da en azından şu anlık bu dönemin ismi en çok geçen oyuncularından biri olmayı başardı. 21 yaşındaki sol bekle devlerin ilgilenmesi onu ilginin de merkezine koyarken bilhassa Trabzonspor’un başarılı oyuncu için bastırdığı biliniyor. Tüm bunlarla birlikte Paşa’da şu sıralar Eren ile alakalı bir kriz yaşandığı iddia ediliyor. Zira söz konusu iddialara göre Eren de artık transfer meselesinin çözülmesini ve kendisinin ayrılığına izin verilmesini istiyor.

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunun 33. haftasında Kasımpaşa ile Adana Demirspor İstanbulda karşılaştı.

Ayrılığıma Müsaade Edin

Bu sezonun ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla bizlere bambaşka bir görüntüsünü gösteren Kasımpaşa, yine aynı görüntü sayesinde Süper Lig’in dikkat çeken ekiplerinden biri olmayı başardı.

Lacivert Beyazlı takımın Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansın dışında bazı oyuncuların tüm sezon boyunca sergiledikleri önemli performanslar söz konusuydu. Eren Elmalı, Umut Bozok gibi isimler tüm sezon boyunca Paşa forması altında oldukça dikkat çeken işler yaptılar ve bu performansları onları Süper Lig’in devlerinin transfer listelerine taşıdı.

Basındaki son haberlere göre Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin listesinde yer alan Eren Elmalı’nın bu durumundan oyuncunun haberdar olmaması mümkün değil. Nitekim yine basında yer alan iddialara göre oyuncu Şampiyonlar Ligi ihtimaline yönelik olarak bilhassa Trabzonspor’a sıcak bakıyor.

Bu noktada Kasımpaşa’nın bonservis konusunda diretiyor olmasından rahatsızlık duyduğu iddia edilen başarılı oyuncunun kendisinin de transferine müsaade edilmesini istediği belirtiliyor. Görüşmelerde karşı tarafa ve kendisine kolaylık sağlanmasını isteyen 21 yaşındaki oyuncunun bu talebi karşısında İstanbul temsilcisinin tavrı da önemli.

Paşa Yumuşuyor

Söz konusu haberlerde yer alan iddialara göre Kasımpaşa da oyuncusunun ayrılığa yönelik tavrından sonra konuyu bir kez daha inceleme altına aldı. Lacivert Beyazlı takımda Eren Elmalı konusunun bir başka gözle incelenmesine karar verilirken bu durumun transfer görüşmelerine de yansıması bekleniyor.

21 yaşındaki sol bek oyuncusu bölgesinde nadiren oyuncu yetişmesi, yerli olması ve en önemlisi geçen sezon sergilediği performans sayesinde bu kadar fazla dikkat çekebildi. Bununla birlikte Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın oyuncuyla ilgileniyor olmasının Kasımpaşa adına eli güçlendiren durumlardan biri olduğu da aşikâr.

Tüm bunlarla birlikte Kasımpaşa’da bir diğer talep edilen ismin de Serkan Reçber olduğu iddia ediliyor. Yönetici kadrosuna geçtikten sonra Lacivert Beyazlı kulübün kazanımlarını sağlayan isimlerden biri olarak düşünülen Reçber ile alakalı uzun bir süredir Göztepe anılıyordu.

İzmir temsilcisinin Rasmus Ankersen önderliğindeki ortaklığa devredilmesinden sonra Reçber’in de sportif direktör pozisyonuna yönelik düşünüldüğü iddia ediliyordu. Ancak basında yer alan son haberlere göre iki taraf arasındaki görüşme gerçekleşti ve Reçber en azından şu an için Kasımpaşa’dan ayrılmayı düşünmediğini belirterek kendisine bu sezon ciddi bir sevgi besleyen taraftarını sevindirdi.