Kasımpaşa’da Parlayan Yıldız

2021/2022 sezonunda Kasımpaşa Spor Kulübü, Süper Lig’de istediği başarıya ulaşamamış olsa da takımın kalitesi çoğu insana parmak ısırttı. Bunun etkisiyle de takımdaki birçok oyuncuya hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan göz dikildi.

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor, Kasımpaşa Spor Kulübü’nün bünyesindeki 2 genç defans oyuncusu Evren Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’a göz dikmişti. Görüşmeler sonrasında da 2 genç defans oyuncusu bordo mavili takımın kadrosuna geçiş yapmıştı. İki oyuncu da Kasımpaşa Spor Kulübü’nün ilk 11’inin aralıksız müdavimiydiler. Haliyle Kasımpaşa’da defans oyuncusu arayışı içerisinde olacak.

Kasımpaşa’nın kadrosuna göz diken takımlar sadece Türkiye takımları ile sınırlı değil. Alman basınında çıkan haberlere göre Bundesliga ekipleri olan Schalke 04 ve Stuttgart’ın da gündeminde geçen sezon Kasımpaşa’nın renklerini taşımış bir oyuncu var.

Jackson Muleka Süper Lig’de

Bu sezon Süper Lig’in adeta tozunu attırmış olan 22 yaşındaki Kongo DC’li gencin, yıldızı Kasımpaşa’dan önce parlamıştı. Kendi ülkesinin takımlarından TP Mazembe’de oynarken bonservis değerini çok arttırmıştı ve Avrupa’nın dikkatini üzerine çekmişti.

2020/2021 sezonunu Standard Liege takımının kadrosunda geçiren forvet oyuncusu Jackson Muleka, 2022 Şubat ayında Kasımpaşa Spor Kulübü’ne kiralanmıştı.

Beyaz lacivertliler, sözleşmeye satın alma opsiyonu koydurmadığına bir miktar pişman olmuşa benziyor çünkü gösterdiği yüksek seviyedeki performans ile adeta Kasımpaşa’yı ligde tutan oyuncu olmuştu.

Süper Lig’deki yüksek başarısının yanında Kongolu yıldız milli takımında da 12 maçta 3 gole imza atarak takdir toplamayı başarmıştı.

Türkiye’ye adaptasyon sürecini kısa sürede atlatan Muleka, ikinci devrede Kasımpaşa’da sadece 14 maçta forma giyebilmiş ve 12 gol 5 asistlik katkı yapmıştı. Bu performansını ufak bir matematik hesabı ile değerlendirmek gerekirse sezon başından beri olmuş olsaydı gol krallığı için çok büyük bir aday olurdu. Bunun yanında Kasımpaşa’da Süper Lig içerisindeki en güçlü takımlardan birisi haline gelirdi.

Gelecek sezon bu kaderin aynısını yaşamak adına beyaz lacivertliler fırsatı kaçırmak istemiyor.

Kasımpaşa, şu anda piyasa değeri 3 milyon Euro olarak belirlenmiş olan genç forvetin transferi için birçok takım ile yarış halinde. Bu yarışın içerisinde Türkiye’nin en büyük takımlarından Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş olmasının yanında Avrupa’dan da yarışa katılmış birçok takım bulunmakta. Avrupa’dan ise Schalke 04, Stuttgart ve Toulouse basına yansımış olan talip takımlar.

Transfer Yarışında Son Durum

22 yaşındaki golcü için Beşiktaş ve Galatasaray’ın yarış olduğu haberleri ilk çıkan haberlerdi. Sonrasında bu yarışın içerisine Schalke 04, Stuttgart eklendi. Son haberlerde Toulouse ve Fenebahçe’nin de eklendiği yarışın neticesinde kazanan takım, renklerine büyük bir yıldız katacak.

Forvet, sağ kanat ve sol kanat mevkilerinde performans gösterebilen Muleka için şimdilik en transfer olunası takımlar, Schalke 04 ve Stuttgart gibi duruyor.

Bundesliga’da mücadele içerisinde olan takımların kazananı hangisi olacak birkaç gün içerisinde öğreneceğiz gibi duruyor.