Kasımpaşa Mali Açıdan Ferahlıyor

Trabzonspor Süper Lig takımlarından Kasımpaşa’nın kadrosuna göz dikti ve hedefindeki oyuncuların transferi için Kasımpaşa’yı ikna etti. 2021/2022 sezonunun şampiyonu olan Trabzonspor, şampiyonluk serisi elde edebilmek için transferlerinde paraya acımıyor ve acımayacak gibi görünüyor.

Kasımpaşa bu sezonu 53. puanla bitirmiş olsa da takımının kalitesi ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Takımın kadrosundaki özellikle bu iki genç oyuncu Trabzonspor’un radarına girmiş olacak. An itibari ile eski 22 yaşındaki Milli futbolcu Eren Elmalı ve profesyonel futbol hayatına Hollanda’ da başlamış olan 22 yaşındaki Doğucan Haspolat Kasımpaşa’nın kasasına bonservis ücretleri ile iyi para kazandırmış durumda.

Oyuncuların bonservis bedelleri, özellikle 2021/2022 sezonundaki beyaz lacivertli forması altındaki performanslarıyla parmak ısırtmayı başarmış olmalarıyla birlikte katbekat artmıştı.

Bu transfer haberiyle beraber mali açıdan düzlüğe çıkmayı başarmaya yaklaşmış olan Kasımpaşa yeni sezon parolasını belki de Avrupa biletine ulaşmak olarak değiştirecektir.

3.6 Milyon Euro’luk Sol Bek Eren Elmalı

Uzun adıyla Evren Eren Elmalı, futbol yaşamına 17 yaşındayken Kartalspor’un altyapısında başladı. 2019’da ise Kasımpaşa tarafından keşfedilen ve renklerine bağlanan defans oyuncusu 3 sene boyunca Kasımpaşa’ya bağlıydı. 2019/2020 sezonunu Silivrispor’da kiralık olarak geçirdikten sonra takımına dönen Eren Elmalı, bu dönüşün ardından büyük kulüplerin gözlerine değmeye başladı.

2021 senesinde Türkiye U21’de 4 maça çıktıktan sonra 2022 senesinde de Milli takımda 2 maç forma giyerek Milli futbolcu ünvanını kullanmaya hak kazanmıştı.

Milli defans oyuncusunun Trabzonspor’un ilgi odağı olmasında ve bütün dikkatleri üzerine çekmesinde en etkili olan sezon tabi ki 2021/2022 sezonu idi.

Bu sezon beyaz lacivertlilerin kadrosunu toplam 35 kere dolduran Milli futbolcunun, geçirdiği birkaç mini sakatlık harici nerdeyse hiç forma giymediği hafta olmadı. Süper Lig’de ki 32 maçında 1 gol 3 asist istatistiklerine sahip olan Eren Elmalı, Türkiye Kupası’ndaki 3 maçında 1 asist ile istatistik verilerini oluşturmuş oluyor.

Trabzonspor ile yapılan anlaşmaya göre, Kasımpaşa oyuncu için 3.6 Milyon Euro + KDV sözleşme fesih bedeli alacak. Oyuncunun Trabzonspor ile sözleşmesinin süresi 5 yıl olacak.

Trabzonspor’a Önlibero Kasımpaşa’dan

Hollanda doğumlu Türk futbolcu Doğucan Haspolat futbol hayatına 15 yaşında Hollanda da başladı. 5 yıllık Hollanda macerasının ardından 2020 senesinde Kasımpaşa’nın yetenek avcıları tarafından keşfedilen genç oyuncu takımın renklerine katıldı.

İlk olarak Hollanda U17 ve U18’inde görev yapmış olan önlibero oyuncusu 2021 senesinde de Türkiye U21 için 5 maçta mücadele etmişti.

2020/2021 sezonunda tam olarak takımı için mücadeleye başlamış olan Doğucan, o sezonda 12 Süper Lig, 2 Türkiye Kupası maçında boy göstermişti. 2021/2022 sezonu ise tam olarak yıldızının parlamasına ve piyasa değerinin fazlasıyla yükselmesine vesile oldu.

Bu sezon beyaz lacivertliler için 34 maça çıkan genç defans oyuncusu 1 gol 1 asist istatistiklerine sahip.

Trabzonspor ile yapılan anlaşma koşullarına göre 5 yıllığına bordo mavililerin kadrosunda yer alacak ve bunun bedeli olarak Kasımpaşa’ya 1.2 Milyon Euro + KDV ödenecek.