Kasımpaşa’da Muleka’dan Sonra Birisi Daha Yolda

2021/2022 sezonunu istediği gibi yüksek sıralarda bitiremeyen Kasımpaşa, yine de bir önceki sezondan daha yüksek bir sıralamayla ligi bitirebildi.

Özellikle son haftalarda takımın oturması ile beyaz lacivertliler, kazandığı net galibiyetler ile dikkat çekmeyi başardı.

Takımın bu başarısında teknik direktör ve takım yönetiminin istikrarını var. Ama tabi ki bu başarının arkasında yadsınamayacak seviyede de takımın birbirinden değerli oyuncuları var.

İkinci devrenin başında takıma katılan ve takımı adeta havalandıran Demokratik Kongo’lu forvet oyuncusu Jackson Muleka’nın sergilediği performans ise gözleri kamaştırmıştı. Genç ve hırslı golcü, 14 maçta 12 gol ile, adeta sezon başından beri takımda olsaydı gol kralı olacağını ve takımın belki Avrupa bileti bile almış olacağını söylemiş oluyor.

Hali hazırda Kasımpaşa’da kiralık olan ancak sözleşmesi 30 Haziran’da bitecek olan Jackson Muleka’nın, sözleşme opsiyonunun olmamasının da etkisiyle takımdan ayrılacağı nerdeyse kesin ve transfer adayları arasındaki transfere en yakın olan takımın Beşiktaş olduğu söyleniyor.

Takımın nispeten başarılı geçirdiği sezondan sonra büyük takımların göz diktiği tek oyuncu Jackson Muleka olamazdı tabi ki. 2020/2021 sezonundan itibaren beyaz lacivertlilerin kalesini koruyan Mahmut Ertuğrul Taşkıran’ın da Fenerbahçe’nin radarına ‘’yeniden’’ girdiği öğrenilen bilgiler arasında.

İki Yıldır Kasımpaşa’nın Filesini Koruyor

Futbol kariyerine 15 yaşındayken Kartalspor’un altyapısında başlayan ardından da Fenerbahçe’nin altyapısında devam eden Ertuğrul Taşkıran, Kasımpaşa’daki performansıyla Fenerbahçe’nin dikkatini çekti.

İlk resmi takımı Fenerbahçe olan file bekçisinin bonservisi, 7 yıl boyunca sarı lacivertli takımın elindeydi. Ancak Fenerbahçe’den daha çok kiralandığı takımlarda (Samsunspor, Kayserispor, Sivasspor) forma giyme şansı bulabilmiş ve takım kalelerini korumuştu.

En son olarak 2018/2019 sezonunda Fenerbahçe ile ilişiği kesilen Taşkıran, bonservisiyle birlikte Boluspor’a transfer edilmişti.

2018/2019 sezonunda Boluspor kalesinde 3 maça çıkmış ve 6 gol yemişti.

2019/2021 arası 2 sezon Konyaspor’da file bekçiliği yapan kaleci, 32 maçta Konyaspor kalesini korudu. 52 defa kaleyi korumayı başaramamış buna ek olarak 9 maçta hiç gol yememiştir.

Süper Lig takımında bu performansı ile bir miktar dikkat çeken kale bekçisi 4 Eylül 2020 tarihinde Kasımpaşa ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

2020/2021 sezonunda 21 maçta kalesini savundu ve 29 adet gol yedi. 6 defa da gol yemeden maç atlatmıştır. 2020/2021 sezonunun Kasımpaşa’nın geçirdiği en kötü sezon olduğunu düşününce performansı başarılı bulunabilir.

2021/2022 sezonunda ise sakatlıkları hariç hemen tüm maçlarında Kasımpaşa kalesini savunmuştur. 27 maç boyunca kalesini koruyan 36 gol yemiş, 7 defa da maçları sıfıra sıfır bitirmiştir.

Kariyeri boyunca en fazla maça beyaz lacivertli forma altında Kasımpaşa’nın kadrosunda çıkmıştır.

Fenerbahçe Kaleciyi Geri İstiyor

Berke Özer’in ayrılması sonrası kalede Altay Bayındır’ın yedeğini bulmaya çalışan Fenerbahçe, rotasını eski oyuncusuna çevirdi.

Sarı lacivertlilerin, Kasımpaşa’da geçen sezon başarılı bir performans gösteren Ertuğrul Taşkıran’ı yeniden kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Kasımpaşa ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan 32 yaşındaki file bekçisi için görüşmelerin sıklaştığı bilgisine ulaşıldı.