Kasımpaşa

Kasımpaşa Spor Kulübü’nden Süper Lig’e İsim Önerisi

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu için hazırlıkların artık sonuna gelinmeye hazırlanıyor. Ligin yeni sezonunun başlamasına günler kala, Kasımpaşa Spor Kulübü ise federasyona öneride bulundu. Lacivert beyazlı kulüp, yeni sezona isim konusunda Adnan Süvari adını önerdi.

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü, ligdeki isim sembolizasyonu için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na öneride bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına öneride bulunan Kasımpaşa Spor Kulübü, yeni sezonun adının Adnan Süvari olarak oynanması için öneride bulundu.

Lacivert beyazlı kulübün TFF Başkanlığı’na iletmiş olduğu talebinde ise detaylı açıklamalara yer verildi.

Adnan Süvari

Açıklamada, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor camialarına mal olan efsane karakterlerin adına oynana sezonların, spor dünyasında kalıcı izler bırakıldığına dikkat çekildi. Bununla vefa duygusunun ön plana çıkarıldığının altı çizilerek, Lefter Küçükandonyadis, Süleyman Seba, Metin Oktay ve Cemil Usta sezonlarının futbol tarihini de zenginleştirdiği belirtildi.

Öte yandan, Süper Lig’in 2020-2021 sezonu için de İzmir futboluna yön veren Adnan Süvari’nin adının verilmesini, görüş ve tensiplerle sunulduğu ifade edildi.

Adnan Süvari’nin, futbolun köklü ekibi Göztepe’de futbolculuk, teknik direktörlük ve yöneticilik görevlerini icra ettiği, 1970’li yıllarda da İzmir ekibini Avrupa kupalarında zaferden zafere taşıdığı belirtildi.

Güncel Yazılar