Kasımpaşa

Kasımpaşa’dan Sevindiren Haber

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü’nden sevindirici haber sonunda geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen Kovid-19 testlerinde iki futbolcusunda pozitif çıkan testler endişeye neden olmuştu. Sporculara 4’üncü kez yapılan testlerin ise negatif olduğu öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte Türkiye’de de süresiz askıya alınan liglerin, 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verildiği duyurulmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar gereği, 19 Mart günü askıya alınan liglerin, 12 Haziran itibariyle başlanacağı bildirildi. Spor kulüpleri ise uzun süre antrenman yapamadıkları için takım antrenmanları için plan yapmaya hemen başladı. Fakat protokol ve tedbir gereği tüm kulübe Kovid-19 testinin yapılması tabii tutuldu.

Gerçekleşen ilk testlerin sonucunda ise Kasımpaşa Spor Kulübü bir şok yaşadı. İki futbolcusunun testlerinin pozitif çıkmasının ardından endişeli bir b bekleyişe giren lacivert beyazlı kulüpten ise sevindirici haber geldi.

Testlerin Tamamı Negatif Çıktı

Öncesinde yapılan testlerde 2 futbolcusunda koronavirüs bulgusuna rastlanan Kasımpaşa, gerçekleştirilen 4’üncü testlerin sonucunu sevinç içerisinde paylaştı. İki futbolcunun da testlerinin negatif çıktığı öğrenildi. Ve kulüpteki tüm testlerin negatif çıktığı da kulüp tarafından duyuruldu. 

Sevindirici haberle kulüp, tekrar eski temposunda çalışmalarına devam etmeye hazırlanacak.

Güncel Yazılar