Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü’nden Çalışanları Adına Önemli Bilgilendirme

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada risk uyandıran bir durum halini aldı. On binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın sürecinde ise spor kulüpleri de destek verme sürecine girdi.

Sürece ilişkin çok konuşulan ve çalışanlar adına zorluk yaratan tüm meselelere ilişkin ise Kasımpaşa Spor Kulübü’nden önemli ve resmi bir açıklama geldi. Kulübün yaptığı açıklamaya göre bu dönemde kendi çalışanlarında hiçbir şekilde soruna teşkil edilecek kararların da verilmeyeceği belirtildi.

Duruma ilişkin ise Kasımpaşa Spor Kulübü resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Kulübün resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan lacivert beyazlı Süper Lig kulübü, Türkiye’de devletin, belediyelerin, sağlık ve kamu çalışanlarının koronavirüs salgını döneminde son derece özverili ve kahramanca mücadele ettiklerinin hatırlatmasını yaptı.

Tugay Ciner’in İsteğine Göre

Süreç içerisinde Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Tugay Ciner’in de isteği üzerine, kulüp kapsamında, hiçbir çalışanını işinden ayırmayacağını, çalışanları ücretsiz izne çıkarmayacağını, çalışanların maaşlarında herhangi bir indirime gidilmeyeceğini, devletin ihtiyaç sahibi işletmelerini de bu süreçte desteklemek amacıyla, kısa çalışma ödeneğine çalışanları adına müracaat edilmeyeceğini, devletin desteğini de ihtiyaç sahiplerine bırakacağını bildirdi.

Söz konusu zorlu süreci yapılacak fedakarlıklar ile de aşacağını söyleyen kulüp, bu açıklaması ile de örnek bir davranışa imza atmış oldu.