Kasımpaşa

Kasımpaşa Spor Kulübü’nden Anlamlı Sosyal Medya Paylaşımları

Süper Lig ekiplerinden olan Kasımpaşa Spor Kulübü, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne ilişkin çok sayıda paylaşım yapan spor kulüplerinden biri oldu. Günün önemine ve farklılığa ilişkin çok sayıda gönderi ile sosyal medya üzerinden otizmlilere destek çıkan lacivert beyazlı kulüp, bu davranışı ile örnek de sergilemiş oldu.

Kasımpaşa Spor Kulübü, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne özel farklı paylaşımlarla örnek olmaya devam etti. Gün içerisinde çok sayıda paylaşım yapan ve otizmliler için destekte bulunan lacivert beyazlı kulüp, pek çok etiket ile de paylaşımlarını destekledi.

Ayrıca taraftarı sporcularını da harekete geçiren Kasımpaşa Spor Kulübü, herkesin mavi giyerek bu güne dikkat çeken bir fotoğrafını da kendileri ile paylaşmasını istedi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan kulüp, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde kendilerinin #OtizmeMaviIşıkYak etiketini yaktıklarını söyleyerek, takipçisini mavi kıyafeti giyerek fotoğrafını da yine #OtizmeMaviIşıkYak etiketi ile paylaşan kulüp, gün içerisinde de kendisine gelen fotoğrafları yine sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Toplam 434.010 Otizmli Çocuk Ve Genç Var

Öte yandan günün anlam ve önemine göre paylaşım da yapan Kasımpaşa SK, Türkiye’de de 0-19 yaş arasında toplamda 434.010 otizmli çocuk ve genç olduğunu hatırlatarak, bugün doğan 59 çocuktan 1’inin de otizm riski ile dünyaya geldiğini söyleyerek bilgilendirme yaptı.