Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü Ligde Kritik Basamakta Yer Alıyor

Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü, liglere verilen ara sürecinde durumu en kritik olan takımların da başında geliyor. Düşme potasında yer alan ve tehlikeli bölgeden uzaklaşmak isteyen lacivert beyazlı ekip, ligin 26 haftalık sürecinde 26 puanla 13’üncü sırada yer alıyor. Kalan maçlarda ise ciddi bir galibiyet serisine ihtiyaç duyacak olan İstanbul temsilcisi ekip, önceki sezonları ise adeta aratıyor.

Dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde de ciddi bir etki yarattı. 19 Mart itibariyle Türkiye’de ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte tedbir gereği takım antrenmanı yapamayan sporcular ise, çalışmalarına bireysel olarak evlerinden devam etti.

2 ay kadar bir sürenin ardından ise belirsizlik durumu son buldu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir geçtiğimiz hafta liglerin devam edeceğini bildirdi.

12-13-14 Haziran itibariyle tüm futbol liglerinin maçlara başlayacağının bilgisini veren Özdemir’in ardından, kulüpler ise çalışmalarına yöneldi.

Galibiyete İhtiyaç Var

Uzun bir dönem yeşil sahada koşturmayan sporcular, gruplar halinde tesislere gelerek çalışmaya başladılar. Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa Spor Kulübü de Kemerburgaz’daki Tesisleri’nde çalışmalarına başladı.

26 haftalık lig geçmişinde toplam 26 puanla 13’üncü basamakta yer alan lacivert beyazlı ekip, sıradaki rakiplerine ise tempolu hazırlanıyor. Final niteliğinde 8 mücadelede yer alacak olan ekibin, galibiyete ise çok ihtiyacı olacak.

Güncel Yazılar