Kasımpaşa Neredeyse İstanbul’dan Çıkmayacak

2021/2022 sezonunun ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla taraftarlarını gelecek sezona dair umutlandıran Kasımpaşa’da kadro yapılandırma çalışmaları sürüyor. Lacivert Beyazlı ekip gerek talibi olan oyuncularının yerine gerekse de bu sezon eksiğini yaşadığı bölgelere oyuncu transferleri için çabalıyor. Bununla birlikte şu sıralar Türk futbolunda İstanbul takımlarının etkisi tartışılıyor. İçlerinde Paşa’nın da yer aldığı şekilde 19 takımın mücadele edeceği ligde 8 İstanbul takımı bulunuyor. Bu da Sami Uğurlu’nun takımına birçok maçta kolaylık anlamına geliyor.

Deplasman Kalmadı

Geride bıraktığımız sezonda Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa adına herkesin daha çok umutlu ve heyecanlı olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Lacivert Beyazlı takım ligin ilk devresindeki dağınık görüntüsünden sonra ikinci yarıdaki başarılı performansı sayesinde en iyi dönemlerinden birini geride bıraktı.

Bununla birlikte Paşa şu sıralar gelecek sezon çok daha iyi bir performans sergileyebilmek adına kadrosunu güçlendirme çalışmaları yapıyor. Eren Elmalı, Umut Bozok gibi oyuncularına dev kulüplerinin teklifleri olduğu bilinen İstanbul temsilcisi, önce bu oyuncuların kaderini sonra da kendi kadrosundaki eksiklerin neresi olduğunu belirleyecek.

Öte yandan Kasımpaşa’nın da aynı kümede yer aldığı bir tartışma şu sıra Türk futbolunun ana gündem maddelerinden biri. TFF 1.Lig’de Play-Off süreci de tamamlandı ve Süper Lig’e yükselen son takım İstanbulspor oldu.

Ankaragücü ve Ümraniyespor’un direkt olarak yükseldiği TFF 1.Lig’e düşen ekiplerse Yeni Malatyaspor, Rizespor, Altay ve Göztepe olmuştu. Bu da 3 farklı şehir takımının lige veda etmesi, 2 farklı şehir takımının Süper Lig’e gelmesi anlamını taşıyor.

Gelecek sezon 19 takımın mücadele edeceği Süper Lig’de bu takımların 8’i İstanbul’u temsil ediyor. Kasımpaşa, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Fatih Karagümrük, Başakşehir, Ümraniyespor ve İstanbulspor olarak sıralanan bu ekipler ligin İstanbul Ligi olarak anılmasına yol açmış oldular.

36 maçın 25’inin İstanbul’da oynanacağı düşünüldüğünde bu eleştiri haksız sayılmaz. Bu durum ayrıca Kasımpaşa ve diğer İstanbul ekiplerinin de yol konusunda daha avantajlı olmasını sağlıyor denilebilir. Pek tabii bir şehirde 20 milyon insan yaşayınca o şehir daha baskın oluyor.

Serkan Reçber İddiaları

Öte yandan Ajansspor’da yer alan iddialara göre Mehmet Sepil tarafından devir işlemleri başlatılan Göztepe’de istenilen tarzda bir yatırımcı bulunamadı ve Sepil bu işlemden vazgeçti. İzmir temsilcisini Süper Lig’e tekrar döndürdükten sonra bu kararını bir daha gözden geçireceği ifade edilen Sepil’in Kasımpaşa CEO’su Serkan Reçber ile görüşmek ve onu göreve getirmek istediği yer alan iddialar arasında.

Uzun süredir Kasımpaşa bünyesinde farklı dönemlerde farklı görev alan Reçber, oyuncu gözü oldukça yüksek bir isim ve bu sezon onun katkısının da Kasımpaşa’nın başarısında net bir şekilde etkili olduğu ortada. Bu iddialar resmiyete dökülür mü bilinmez ama Kasımpaşa taraftarı adına oldukça tedirgin edici denilebilir.