Kasımpaşa’ya Eren Elmalı Resti

Geride kalan sezonun ikinci yarısında sergilediği performansla takdirleri toplayan Kasımpaşa’da öne çıkan oyunculara transfer teklifleri yağmaya devam ediyor. Sezonun en çok parlayan isimlerinden biri olan Eren Elmalı da bu oyunculardan birisi ve genç sol beke başta Trabzonspor ve Fenerbahçe olmak üzere pek çok kulübün ilgisi bulunuyor. Bununla birlikte Bordo Mavili takımla Paşa arasında Eren Elmalı konusunda anlaşma sağlandığına dair iddialar ortaya çıkmıştı ancak son gelen haberler anlaşmanın tıkandığı yönünde. Bonservis konusunda bir türlü anlaşma sağlanamadığı için iki taraf arasındaki görüşmelerin durma noktasına geldiği iddia ediliyor.

Maliyette Anlaşmazlık Var

Geride kalan sezonda Süper Lig’de dikkat çeken işler başaran Kasımpaşa adına gelecek sezonun kadro çalışmaları da bir yandan hummalı bir şekilde sürüyor ancak kadrodan ayrılacak isimlerin de belirlenmesi bu çalışmalarda önemli yer tutuyor.

Bu bağlamda teklif alan yıldızlarıyla alakalı kararlar vermesi gereken Paşa’da şu sıralar bir Eren Elmalı krizi yaşanıyor. Zira oyuncunun transferi ile alakalı olarak son şampiyon Trabzonspor ile bir anlaşma sağlandığına dair haberler çıkmıştı ancak iki takım arasındaki görüşmelerin yine tıkanma noktasına geldiği konuşuluyor.

Kasımpaşa’nın oyuncusu için 5 milyon Euro bonservis bedeli istediği ancak Trabzonspor’un bu bedeli ödemeyi kabul etmediği basında yer alan iddialar arasında. Bordo Mavili ekip 2 milyon 500 bin Euro gibi bir bonservis bedeli ve takasta bir oyuncu önermenin kendileri adına daha uygun olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte Kasımpaşa’nın deyim yerindeyse tok satıcı şeklindeki tavrının son şampiyonun bu transferle alakalı olarak son noktaya gelmesine ve rest çekmesine sebep olmuş olabilir. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili net kararın verilmesi bekleniyor.

Umut Haber Bekliyor

Öte yandan Kasımpaşa’nın bir diğer gözde ismi Umut Bozok ile alakalı olarak da pek çok transfer haberi çıktığına haberleri takip eden futbolseverler şahit oldu.

Sezon başında Fransız temsilcisi La Havre’den satın alma opsiyonlu kiralık olarak transfer edilen başarılı golcü, attığı gollerle Kasımpaşa’yı sırtlarken aynı zamanda gol kralı olma başarısını da göstererek değerine değer katmıştı.

Bozok ile alakalı olarak en çok ilgi duyan ekibin Galatasaray olduğu, oyuncunun da Galatasaray tarafına çok sıcak baktığı biliniyor. Bununla birlikte şu sıralar oldukça sancılı süreçlerden geçen Galatasaray’da başkanlık seçimleri yapılmadan hiçbir oyuncunun satışına da alışına da izin verilmiyor.

Bu bağlamda Sarı Kırmızılı camiadan gelecek haberi bekleyen başarılı golcü, buna göre kariyerinde bir yol haritası çizmeyi istiyor. Dursun Özbek yönetiminin göreve gelmesi durumunda direkt olarak transfer teklifi yapılacağı iddia edilen golcü oyuncuyla alakalı olarak Kasımpaşa’nın bonservis beklentisi yine 5 milyon Euro olarak gözüküyor.

Her iki oyuncusundan da iyi gelirler elde etmek ve bu gelirleri gelecek sezonun kadrosunda kullanmak isteyen Lacivert Beyazlı ekibin tavrı net.